Cins Alımına Dur Deyin

Melike0nur

BUNLARI BİLE BİLE VİCDANINIZ HALA CİNS KEDİ KÖPEK ALMAYA EL VERİYOR MU?!
LÜTFEN BUNA BİR DUR DEYİN. ÇEVRENİZDEKİLERİ BİLİNÇLENDİRİN. BİR KİŞİDEN BİR ŞEY OLMAZ DEMEYİN. GÜN OLUR BİR KİŞİ BİN KİŞİ OLUR, 100 BİN KİŞİ OLUR. ÇOK ÜZÜLDÜM. KAHROLDUM...

6 CEVAP

sforselin

Aa olur mu onlar eşinden dostundan sahiplendi, yok onlarınkiler böyle değil aldığı kişinin kendi kedisi çok iyi bakıyorlar...
Satın almış, satın almayı desteklemiş ya da eşinizden dostunuzdan "ücretsiz" sahiplenmiş olmanız değiştirmiyor durumu. Bu çocukların yaşadıklarında parmağınız var.
Şu andan sonra yapacağınız tek şey yaptığınız hatayı kabul edip bu çocukları üretmeye devam etmemek, kısırlaştırmak. Çevrenizdekileri bu konuda bilinçlendirmek. Kimse hatasız değil, sadece fark etmeniz gerekiyor bunun hata olduğunu. Cins savunuculuğuna devam etmeseniz bile yeter yani

zibityus

arz talep. çok kötü.çok üzücü.

mywonderfulpet

Dünyada var bu hastalik. Ne kadar yurtdisinda akrabam varsa yabancilarin daha fazla cins kopek kedi sahibi olduklarini duydum. Çok uzucu maalesef.

Alperen07

Buna dur demek çok zor o zavallı cins kedilere darphane gözüyle bakıyorlar valla bu günahsa buna bakan,üreten,alan,mamasını üreten,herkes ortak...

Mapple2

Cins Seviciligi,Seçiciliği Reklamcılığı Popülaritesi karşındaki bilinçsiz HayvanSeviliciligi Yazlık hayvan besleme hobisi , çocuğun tatmin olma duygusu , sosyal statü kazanma amacı vb.+++ için alınan tatmin olduktan sonra bırakılan, azıtılan, ölüme terk eden kişiler oldukça.. Ne yazık ki merdiven altı,üstü kaçağı uçağı veya ©® İzinli Kaliteli üretim tesisli vb.ler hep var olacak..

Niteliksiz Yasalar oldukça, Caydırısz Yasalar var oldukça, Stk ların seslerini duyurmadıkça.. Bunlar önlenemez hızla devam edecek.. Çözüm ¿

Gmz91910

Cins kediye marka gözüyle bakıyorlar cins olmayan dostlarımızada iğğ sokak kedisi diyorlar.yaaa bir veteriner bana sokaktan kedimi alınır dedi hala unutamıyorum.vebalı gibi yaklaştı hayvanıma.ki vebalı dahi olsa görevin o bakmak zorundasın ! Ben oraya en pahalı cins kedi götürseydim farklı muamele görücektim.