Mal Önerisi ?

cerenhaylaz

4 aylık yavru kedim iki üç gündür kusmaya çalışıyor ancak kusamıyor. sağlığı yerinde bir rahatsızlığı yok tüy kusmak istediğini düşünüyorum ama yapamıyor. bu konuda işe yarar malt tavsiyesi rica ediyorum ya da işe yarayacak başka bir formül ?

5 CEVAP

En son aldığımız tüyleri kakasından çıkarmayı çalışan ürünler hassasiyet yarattı kabızlık, kızarıklık, iştahsızlık vs derken ben artık onlardan vazgeçtim. Haftada 3 gün arka arkaya kefir ya da ayranın içine bir çay kaşığı zeytinyağı koyuyorum ve 5 cc veriyorum şırıngayla. Kakasında yine görüyorum tüylerini. Hem hayvanın tüylerine de iyi geldi sanırım zeytinyağı. Ben internetten okuyup da yapmıştım çok işe yarayacağına ümidim yoktu ama yaradı.

Zeynepulku

Ayran tuzlu bir icecek, sulandırılmış yoğurttan mi bahsediyorsunuz?
Yoğurt ce kefir probiyotik olduğu için sindirime iyi gelir tabi aynı şekilde zeytinyağı da.

Zeynepulku

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/54580-bal-kabagi-zeytin-yagi-ile-malt
Bal kabağı ve zeytin yagi ile yapabilirsiniz ben bir suredir bu maltı veriyorum. Bun da biraz haşlanmış balık&yürek suyuda var tabii. Gözle görülür bir ise yararlılığı var.

indovf

Kedi çiminin amacı bu zaten. Başka bir şeye ihtiyacınız yok. Petshoplarda pahalı olabiliyor ama petlebi de uygun fiyat.

ben yoğurdu sulandırarak ayran yaparak da veriyorum, normal ayranın içine yine biraz daha su ve zeytinyağı katarak verdiğim de oluyor açıkçası her ikisini de veriyorum