Dostuna Sahip Çık!

BurcuAlexx

Buradan evcil hayvan sahiplerine sesleniyorum! Lütfen dostunuza sahip çıkın, barınaklara bağış için gidiyorum sokak hayvanlarından çok cins hayvanlar var :( Mesela Alex de bizim sokağımıza terk edilmişti. Ben ona yuvamı açtım ancak terk edilip de yuvasız kalan çok hayvan var. Terk edilmek her canı üzer lütfen bunun bilincinde olun. Çünkü Alex ile çok zor zamanlar yaşadık yeni sahiplendiğim zaman. Terk edilmek bir hayvanı o kadar etkiliyor ki, kimseye güvenemiyorlar kolay kolay. Allah hiçbir cana bunu yaşatmasın. Lütfen, onların bize ihtiyacı var. Terk etmeyin, yuvanızı açın ve sahip çıkın! (Bu bir soru değil sadece bilinçlendirmek amacıyla yazılmış bir yazıdır) maalesef ki şu an terk etmek o kadar moda oldu ki, bütün insanları bilinçlendirmek çok çok zor, ne yazık ki :(

22 CEVAP

BurcuAlexx

@Mapple2 ben teşekkür ederim, bu düşüncenizden ötürü❤️ bu yazımla birkaç kişi olsa bile bu durumun farkına varabilmişse ne mutlu bana :))

BurcuAlexx

@Alabalik32 bende aynı düşüncedeyim, keşke herkes ölürüm de bırakmam diyebilse :(

BurcuAlexx

@Alperen07 hikayeniz o kadar güzel ki, birkaç defa okudum cidden❤️ can dostunuz Leo o kadar şanslı ki sizin gibi bir sahibi olduğu için... Size daha nice sağlıklı uzun ömürler dileriz, benim yerime de çok çok sevin :)) çocuklarınızın bile, terk etmenin ne kadar acımasızca olduğunun farkında olması o kadar güzel ki. Keşke her aile sizin gibi olsa da çocuklarına hayvana sahip çıkmanın önemini vurgulasa. Gerçekten terk edilmek bir canın hayatını o kadar etkiliyor ki bir bilseniz :( Alex aslında çok cana yakındır ama kimseye kolay kolay alışamaz biliyor musunuz? Çünkü hala içinde terk edilmenin verdiği bir güvensizlik var maalesef. Bana şu an çok alıştı, bir ömür benimle yaşayacağının farkında ancak bana bile alışması o kadar zor olmuştu ki. Kimseye kıyamaz da, havlayamaz. Ama bir kişi sevmeye kalksa kaçar o kişiden, korkar... Bizim mahallemizin maskotu haline geldi ama hala da komşularımızdan korkuyor, güvenemiyor kolay kolay... Allah gerçekten hiçbir cana bunu yaşatmasın, çok acı bir durum...

Alperen07

Amin ... Ben de çok duygulandım onun güven kaybı kırılganlığı kıyamam ona yaa kendimizi koyalım onların yerine mesela bizler birilerinden bir vefasızlık görünce nasıl incinip. Güvenimiz sarsılıyor , anlatsam roman olur benim de yaşadığım güvensizlikler o sebeptendir ki hiç bir canı ortalarda bırakamam empati .... Çocuklarım çok hassas elhamdülillah geçen apartmanın bahçesinde yavru kedi bulduk aldık yıkadık pirelerini temizledik sahiplendirdik küçük kızım iki gün kedinin arkasından ağladı kedinin adını havuç koymuştu sürekli gittik sahiplendirdiğimiz yerde gördük kızımın içi rahat etsin diye çok şükür onu mutlu sağlıklı görünce içimiz rahat .... Ne demiş Rabbimiz Siz yerdekilere merhamet edin ki,göktekiler de size merhamet etsin ... Allah'ın dilsiz kulları onlar anlayana ,bilene,merhamet edene.....

BurcuAlexx

@Alperen07 keşke herkes empati kurabilse... Bize biri kazık attığında bile ne kadar üzülüyoruz de mi... Kimseye güvenmek istemiyoruz... Birde çirkinsin diye terk edildiğini düşün... Ne kadar acı de mi... Lütfen sizde bir empati kurmaya çalışın. Bu canlarımızın yaşadığını işte o zaman anlayacaksınız... Böyle bir düşününce bile içim parçalanıyor... Gerçekten biz böyle birşey yaşasaydık ne kadar kötü olurdu değil mi...

Alperen07

Kesinlikle katılıyorum kendine yapılmasını istemediğini başka hiçbir canlıya yapma ,,,,,, bu mantıkta olabilmek lazım

BurcuAlexx

@Ozge00 artık maalesef ki çocuğum istedi diye alıp, sonra da ya sıkıldım bu hayvandan deyip terk etmekte moda oldu :(