Dostuna Sahip Çık!

BurcuAlexx

Buradan evcil hayvan sahiplerine sesleniyorum! Lütfen dostunuza sahip çıkın, barınaklara bağış için gidiyorum sokak hayvanlarından çok cins hayvanlar var :( Mesela Alex de bizim sokağımıza terk edilmişti. Ben ona yuvamı açtım ancak terk edilip de yuvasız kalan çok hayvan var. Terk edilmek her canı üzer lütfen bunun bilincinde olun. Çünkü Alex ile çok zor zamanlar yaşadık yeni sahiplendiğim zaman. Terk edilmek bir hayvanı o kadar etkiliyor ki, kimseye güvenemiyorlar kolay kolay. Allah hiçbir cana bunu yaşatmasın. Lütfen, onların bize ihtiyacı var. Terk etmeyin, yuvanızı açın ve sahip çıkın! (Bu bir soru değil sadece bilinçlendirmek amacıyla yazılmış bir yazıdır) maalesef ki şu an terk etmek o kadar moda oldu ki, bütün insanları bilinçlendirmek çok çok zor, ne yazık ki :(

22 CEVAP

Ozge00

Üzücü cidden. Benim komşum iran kedisi almış kızı cok istiyor diye. Kedi büyüdükten Sonra da daha ne kadar bakacağız buna diyip hastanenin onune bırakmışlar, orda yemekhane görevlilerine de kediyi besleyin diye tembih etmişler.
Vicdan yoksunlari. Bir de utanmadan bana anlatiyor, kanim dondu.
Keske herkes cocuk sahibi olamasa ve hayvan sahiplenemese 🙏

Ozge00

Ulkecek toparlanmaya, psikolojik destek görmeye ihtiyacımız var bana kalırsa

BurcuAlexx

Çok teşekkür ederim, sizin canlarınızda çok çok güzel maşallah. Tüm canlarımızın tüyü kadar ömrü olsun inşallah.

@Ozge00 evet 2000 doğumlu yaşlanıyor artık :D

@Zeynepulku evet çirkin dedikleri maalesef ki profilimdeki köpek, hesabıma girerseniz fotoğrafları da var. Aslında ben Alex'i mahallemizde gördüğümde o kadar pisti ki bakımsızlıktan :( tabi pis olunca, çirkin deyip sokağa atıyorlar. İlk geldiği günü unutamıyorum bir türlü. Yıkadığım zaman nasıl çamur çıkmıştı ama, tüyleri keçe gibiydi. Bakamayınca çirkin deyiveriyorlar bir anda :(

Zeynepulku

Çirkin olan kopek pp'nizdeki mi? İnsanlar kör sanırım

Zeynepulku

Bizde apartmanimiza yeni tanışan insanlar bırakmıştı. Kedi süreli dışarda ağlıyordu. Bir gece bizim evde yatti ama o zamanlar annemgik kedi bakmaya çok sıcak değillerdi. Diğer gün çıktı gitti gece tekrar ağladı bu sefer onlar geri aldı. Sabah geri bıraktılar. Kedi aslında sabah dışarda gece evde olmak istiyordu. :'

Mustafanacar

Terk ettikleri aslında insanlıkları!..

BurcuAlexx

@Ozge00 okurken bile kötü oldum ya :( 7 yıl önce, ben Alex'i mahallede başıboş görünce şaşırdım, sordum komşulara biri bu hayvan çirkin diye bıraktı dediler. Bunu duyunca kendimi o kadar kötü hissetmiştim ki, yuvamı açmaktan başka seçeneğim yokmuş gibi hissettim :( şunu bilelim ki hiçbir can çirkin değildir!!!

Ozge00

Cok da güzel bir kopek ya. 2000 doğumlu mu gerçekten maşallah. Sağlıklı bir ömür sürsün sizinle birlikte umarım

BurcuAlexx

@Zeynepulku o kadar üzücü ki, bakamayacakları hayvanı alıyorlar sonra da sıkılınca bırakıyım dışarıya, canım isterse de eve alırım. Ohh ne güzel, bu da oyuncak çünkü

BurcuAlexx

Alex 10 yaşında niye 2000 doğumlu yazmışsam, kafam karışmış :D

zibityus

bakamayacaksanız almayın demek lazım

Littlecats

Her hayvan güzeldir ve kimsenin çirkin deme hakkı yoktur.

Mapple2

Farkındalık amacıyla açtığınız yazınızda ki hassasiyetiniz şahsım adına Teşekkür ederim

alabalik32

Ölürümde bırakmammmmm.

Alperen07

Ben de kedimi sahiplendim sahibi köpek almış bir kedi daha almışlar bu garibimi veriyorlardı petlebiden sahiplendik oğluşumuzu onu ilk gördüğümde işte benim candostum dedim hemen gidip aldım o kadar korkaktı ki köpekten çok korkmuş ve onu başka bir eve kapatmışlar sırf köpeği aldıktan sonra mama su vermişler ilk 15 gün çok yabaniydi ama sabırla onun bana gelmesini bekledim 15. Gün ben çok çok hastaydım iki gün baş ağrısı çektim ve kalkamadım gelip direkt ağrıyan başımın yanına yattı o gün bugündür hep kucağıma gelir yatar sevdirir kuzum geçen akşam şakadan ona seni evlatlık verelim mi dedim çıktı kucağıma bana nasıl cevap veriyor bildiğin muhabbet ettik karşılıklı sana kıyamam asla vermem yarı yolda bırakmam seni dedim yattı uyudu sonra... Evet onu verme duygusu düşüncesi bile benim ciğerimi cızz ettiriyor asla veremem kızlarım bile düşününce ağlıyorlar anne LEO hep bizimle kalsın diye .. Bazen taşınma düşüncemiz oluyor anne Leo diyorlar ben de biz nereye o oraya diyorum üçken dört oldu evladım Leo ile birlikte hayatımız güzelleşti 3 aydır bizimle ama sanki yıllardır benimmiş gibi aramızda inanılmaz bir bağ var onu ve tümmm can dostları seviyorum Rabbim onlara ve bize sağlıklı hayırlı uzuun ömürler versin daha nice güzel anılarımız olsunnnn