5199 Kanunu İle İlgili Pankart Talebi

Zeynepulku

Bir kaç kere komşularımdan(!) burada kedi besleme izin vermiyorum gibi şeyler duydum. Ankara belediyesinden veya tarım orman bakanlığından, iç isleri bakanlığından 5199 kanunu ile ilgili pankart isteyen oldu mu? Bir kaç yerde isterseniz yaşıyorlar diye şeyler gördüm de. Yaptıran yaptıranı duyan bilgisi olan var mi?

5 CEVAP

Mapple2

Bulunduğunuz şehrin İl Hayvanları Koruma Kurulu, Orman Su İşleri Müdürlüğü ve Belediyesine Yasal Afişleri için Müraacat edebilirsiniz..
Sokaklar Sahipsiz Hayvanların Yaşam Alanlarıdır.
Örnek olarak "............. caddesinde veya sokağında hayvanlarını uzaklaştırmaya çalışanlara ve sokaktaki beslenmelerine engel olanlara, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince cezai işlem uygulanır" diye afiş uygulaması yatırabilirsinzz.

Findikthecat

Ben instagramda gormustum bence beldiyeyi arayip sormakta fayda var

Zeynepulku

Mail attım belediyeye dönüş alamazsam pazartesi tarım ve orman bakanlığına atacağım. Olmadı bir daha bir şey söylerse kameraya alıp şikayette bulunacağım.

Erogluekiin

Bizim arka sokaklarda bir afiş var ama cezai işlem vs yazmıyor. "Hayvanlarda bir can taşıyor. Onları sevelim, koruyalım, besleyelim. Hayvan hakları 5199. Kanuna göre güvenceye alınmıştır."

Erogluekiin

Bizim arka sokaklarda bir afiş var ama cezai işlem vs yazmıyor. "Hayvanlarda bir can taşıyor. Onları sevelim, koruyalım, besleyelim. Hayvan hakları 5199. Kanuna göre güvenceye alınmıştır."