Mama Seçimi

Anket

Reflex Plus
(4 oy)
Felicia
(17 oy)
Reflex
(0 oy)
Başka öneri?
(5 oy)
Toplam (26 oy)

Merhaba arkadaşlar, 1 yaşında kısır bir dişi kedim var. Kızım için şu anda Reflex Kısır Kedi Maması kullanıyorum. Yaş mama desteği de verdiğim halde kilo almıyor. Çok büyük markaları alabilecek kadar bütçem yok. Orta halli mama önerileriniz varsa söyleyebilir misiniz?
Ben biraz araştırdım Felicia'yı buldum. Bir de Reflex'in Plus serisi çıkmış. Sizce mama değiştirmeli miyim? Eğer değiştirmeliysem bu hangi mama olmalı?

23 CEVAP

ferhat05

Brit Premium da ne olduğu belli değil tam olarak. Bence Feliciayı deneyin. Mystic önermem.

zibityus

fitmin

Ozge00

Plus serisinin pek bir farki yok diğerinden. Bir de Felicia ve Mystici deneyebilirsiniz.

ferhat05

Fitmin'de domuz karaciğeri vardı sanırsam o yüzden herkes tercih etmek istemeyebilir. Bence felicia kullanın. En iyi orta halli mama olduğunu düşünüyorum.

NURSENA123

fitmin bence o nd den uygun felicia dan yüksek bir mama ama içeriğe bakınca %4 domuz karaciğeri var ben nd kullanıyorum çok pahalı olduğu için fitmine geçicem

ferhat05

Bazı aileler domuz eti konusunda hassas olabilir.

Ozge00

Domuz etinde bir parazit varmış zararlı. Sanırım ondan dolayı kullanmakta çekinceler olabiliyor.

Ozge00

[email protected]
Mail olarak atin mama istediğinizi.

Ozge00

Feliciaya gore daha iyi. Et içeriyor. Onu da deneyebilirsiniz ama numune göndermiyorlar suanlik.

Çok teşekkür ederim, sizi çok sıktım biliyorum, kusuruma bakmayın ama son bir sorum daha var. Felicia mı Mystic mi seçerdiniz ikisi arasında kalsanız?

Littlecats

Çok özür dilerim soruyu okumadan yazdım direkt. Brit Care olabilir 8 KG'su ortalama 220 KG. Pahalı geliyorsa felicia da çok iyi bir mama. 12 KG'su 200 TL.
Bunların hiçbirini kullanmadım o yüzden tüy dökümü olur mu? Kediler işhatla yiyor mu hiçbirini bilmiyorum sadece kullanan kişilerden memnun olduklarını duydum ve içerik olarak da iyi mamalar. Fakat reflex içerik olarak çok kötü. Onun da fiyatı 15 KG'su 200 TL imiş şimdi baktım.
Felicia öneririm hem bütçe olarak da seni fazla zorlamaz ben de kullanmayı düşünüyorum .

NURSENA123

bence felicia daha iyi proteini daha yksek

TATA4242

Unutmadan ekliyim;
Kuru mamalarda AAFCO veya FEDIAF kurumlarının belirlediği ölçülere göre bir takım standartlar belirlenmiş,lakin Mars,Nestlé,Hills gibi markalarında Fediaf üyeleri olduğuna bakarsak,bu standartlar neye göre belirlenir,Allah bilir.
Düşünün Whiskas,Purina,Hills :/:):) komik ve üzücü.
Maalesef günümüzde sağlık paradan sonra geliyor.
Parayı veren düdüğü çalar hesabı her kapı onunla açılıyor.Sözde sağlığımız için aşı bulan dünya GDO için birşey yapmamakda.Neyse boş verin,çok ince meseleler...

zin

Arkadaşım kedisine jungle kuzu etli veriyor. Kedisi yarım dünya olmuş bdjkkfgj