Kedim Kapalı Tuvalete Kakasını Veya Çişini Yapmıyor.

ferhat05

Açık tuvalete yapıyor. Kapalı tuvaletin üst kısmını açtım, açık tuvalet haline getirdim o zaman çişini yaptı. 2-3 saat sonra huysuzlandı ben de normalde kullandığı açık tuvaletini getirdim hemen kakasını yaptı. Artı kumu değiştirip çam pelet yaptık ama bence ondan değil yoksa açık olduğu halde yapmazdı kapalı tuvalete (üst kısmını çıkarttığımda). Filtre ve kapağını yukarı kaldırdım çişini zaten yapmıştı kapalı tuvalete bir de kaka parçasından koydum. Ama yine girmek istemiyor. Nasıl alıştırıcam kapalı tuvalete?

17 CEVAP

Alperen07

Bir iki gün resimdeki gibi açık bırakın kapağını ben öyle alıştırdım eski tuvaletinden çiş kaka da koymuşsunuz eninde sonunda yapacaktır merak etmeyin bizimki de ilk çok yadırgadı sonra rahat rahat yapmanın tadına varınca kapalı tuvalete devam kolay gelsin

ferhat05

İnatçı bir kedi. Umarım alışır.

Alperen07

O bir inatçıysa siz iki inat olun bunun üstesinden gelirsiniz eminim

Yaklaşık 4-5 gün kapağını fotoğraflardaki gibi kullanın. Günde 2-3 defa kendiniz alıp tuvalete koyun.
4-5 gün sonra tuvalete alıştığında kapağı kapatın ve kedinize nasıl açıp kapatacağını gösterin. Sonra onu tuvalete koyun kapağı kapatın sevdiği bir oyuncağını dışardan gösterin kolayca çıkar. Ben bu şekilde alıştırmıştım. 2 aylıktı o zamanlar.

Yaklaşık 4-5 gün kapağını fotoğraflardaki gibi kullanın. Günde 2-3 defa kendiniz alıp tuvalete koyun.
4-5 gün sonra tuvalete alıştığında kapağı kapatın ve kedinize nasıl açıp kapatacağını gösterin. Sonra onu tuvalete koyun kapağı kapatın sevdiği bir oyuncağını dışardan gösterin kolayca çıkar. Ben bu şekilde alıştırmıştım. 2 aylıktı o zamanlar.

Yaklaşık 4-5 gün kapağını fotoğraflardaki gibi kullanın. Günde 2-3 defa kendiniz alıp tuvalete koyun.
4-5 gün sonra tuvalete alıştığında kapağı kapatın ve kedinize nasıl açıp kapatacağını gösterin. Sonra onu tuvalete koyun kapağı kapatın sevdiği bir oyuncağını dışardan gösterin kolayca çıkar. Ben bu şekilde alıştırmıştım. 2 aylıktı o zamanlar.

ferhat05

Kesinlikle denicem bahsettiğiniz yöntemi.

Aynı mesaj 30 kere girmiş kusura bakmayın internetten kaynaklı sanırım
Kediniz kısa sürede alışacaktır. Merak etmeyin :)

Littlecats

Ben de kedim ilk geldiğinde açık tuvalet haline getirdim alışınca geri kapattım

ferhat05

Sorun değil :D Umarım alışır. Kediyi ben koyayım kum kabına dedim zavallım açtı iki kolunu kapılara tutuntu. Onu strese sokmamak için çok üstüne de gitmiyorum ama kakasını ve çişini sürekli gösteriyorum.

Littlecats

nedenini anladım önündeki şeffaf şeyi çıkartın ben öyle kullanıyorum o olunca yapmıyordu içine koydum çıkamayacağını zannediyor siz de öyle yapın

Littlecats

önündeki şeffaf şeyi çıkartın

Littlecats

evet sabır lazım

Littlecats

olabilir

Ahahahajaha biraz süre verin kediye sonrasında oyun oynayarak alışır diye düşünüyorum. Kediler en iyi oyun yoluyla öğreniyorlar