Kedi Sahiplendirirken Nelere Dikkat Ediyorsunuz

Simgebykl

Merhaba biliyorsunuz ülkemizde hayvanlara çokça işkence yapılıyor tecavüz yaralama vs vs. Bazı aileler kediye bakamadıkları için sokağa bırakılıyor. Kedi sahiplendirirken bir form imzalatıyor musunuz vereceginiz kişiye? Ben bir kedimi sahiplendirirken takip şartı koydum fakat aile telefonlarıma cevap vermedi ve adrese gidip kediyi zorla da olss geri aldım. Bu tarz durumlarda ne yapıyorsunuz

3 CEVAP

zedmyster

ben bir çok arkadaşımın kedi sahiplenmesini sağladım. kedi sahiplenen arkadaşlarımı nelerle karşılaşacağı konusunda bilgimin yettiği kadarıyla önceden bilgilendirdim.
kedi beslemek isteyen arkadaşlarıma evde sürekli 1 kişinin kalıyorsa tavsiye ettim. tuvalet bakımının nasıl ve ne zaman yapıldığını anlatıp yapıp yapamayacağını sordum.
mama ve sularının nasıl ve ne zaman verildiğini ve ne tür mama verilmesi gerektiğini anlattım
aşıları ve veterinere götürebilme imkanlarını sordum. bu sorumluluklarla baş edebileceğini düşünen arkadaşlarım kedi sahiplendiler. bunları yapabileceğinden emin olmayan arkadaşlarımı da sokakta olan kedilere yardım etmesini sağlayarak kedi bakımına alıştırıyorum.

Mapple2

Kedi/ Köpeği alan kişiyi nasıl biri olduğunu tespit etmek zor olabiliyor... Sanırım Kediyi alana kadar Ayıya Dayı deme olayı gibi.. Ne şart koşarsanız koşun Size "Hep Evet" diyecek galiba ( Güven kazanma ) ve sonrası malum Engeller , İz kaybettirme Ulasamamak sorunu ¿

Pekala HayvanSever olduğunu nasıl anlayacağız ?

elifozzdemiir

haytap in hazirladigi sozlesmeyle vermek en guveniliri zaten sozlesmede ciddi sartlar var bakamayacak olanin o sorumlulugu alacagini sanmiyorum (umarim)