Burnunun Üstünde Kan

senaau

Muhabbet kuşumun burnunun üstünde kan var. Ama aktif kanama yok kaynayıp kurumuş gibi. Yanında başka kuş da yok kavga durumu vs olamaz. Sebebi nedir daha önce yaşayan varmı?

9 CEVAP

Misraardicli

Büyük ihtimal yaşlı kuş demi o yüzden burnunun üstünde ki tüyleri düşüyor olabilir

Siyahiinci

Tüyleri yaşlanınca azaldığı sanmıyorum en azından ben kuşumda öyle bir durum yaşamadım. Sadece yaşlı olduğu için tüy dökemediğinden halsizdi veterinerde vitamin vermişti.
Kurumuş kansa ciddi bir şey değildir.

Misraardicli

Kafesin Demir'lerine sürterek kanatmışta olabilir bu da bir ihtimal

Benim kuşum 10 yaşında öldü. Artık burnu kahverengi gibi olmuştu. Uçamıyordu çok fazla. Yaşlılıktan burnu kahverengi olabilir. Allah'm daha uzun ömürler versin. Benim kuşum 10 sene yaşamıştı :(

Tengu

Yaşıyla alakası olduğunu sanmam kuşumuz 8.5 yaşında ama daha önce hiç böyle bir problemle karşılaşmadık. Kan değil de tüy dökülmesi gibi geldi bana da. Dermatolojik bir şey olması kuvvetle muhtemel. Kuşlardan anlayan bir veteriner bulursanız götürmenizi tavsiye ederim. Muhabbetkusutr ydi galiba böyle bir site var oraya sorabilirsiniz kuşbazlarla dolu site ğeföeşşdwğdpwğ ben de neden eskisi gibi uçamıyor diye sormuştum

senaau

Evet 7 yaşına girecek. Sabit durmadigi için çok bakamadım bana kurumuş kan gibi geldi de belki de dediğiniz gibi tüyleri dökülüyordur. Yaşlanınca tüylerde azalma oluyor mu kuşlarda:/

senaau

Şuan evde değilim eve geçtiğimde bakicam tekrar belki de dediğiniz gibi bı yere vurarak kanatmistir.

senaau

Amin canım

senaau

Birkaç gün evde değilim dönünce mutlaka bakicam tekrar. Gerekirse götürürüm veterinere.