Kuşumu Çıkarmaya Korkuyorum

zepnepw

merhaba arkadaşlar kuşumu alalı yaklaşık 1 ay oluyor. yaklaşık 3-4 defa dışarı çıkardım(bu arada aldığımız zaman yavruydu yanlış anlaşılmasın tüyleri yeni çıkmamıştı) bir kere daha uçururken tv ünitesinin altına gitti ve biz çok korktuk. her neyse cumartesi günü de dışarı çıkardık perdeye fln gitti ama bu seferde televizyonun arkasına gitti sonra hemen kafese koydum. o günden beri dışarı çıkmak için can atıyor çıkarsam mı bilemedim (bu arada muhabbet kuşu)

7 CEVAP

zepnepw

nolur cevap yazın

sshiva

kanatlarını tam olarak kullanmayı bilmiyordur. yavaş yavaş uçtukça alışacaktır. çıkarabilirsin ama gözetimin altında olsun yani dediğin gibi tv ünitesinin altına veya başka bir yere girer bulamazsın.
kısacası kuşunu çıkar kanatlarını kullanmayı öğrenmek istiyor o yüzden de dışarı çıkmaya can atıyor.

ZehraBulutt

İlk başlarda etrafa çarpıyorlar, salmazsanız hiç öğrenemeyecek. Gözetimli olarak salın.

zepnepw

zaten çıkardığımdada tv ünitesinin oraya yastık koydum birde büyük ihtimalle odamda ıkartacağım hem ora oturma odasına göre biraz daha küçük ve güvenli

CEVAPLADIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER :)

Mehmetkr

Hayır normalde durduğu yerde çıkartın diğer türlü odayı tanımadığı için etrafa çarpar. Kendi kaldığı odayı tanıyor en iyisi orda salmaniz

Alperen07

Her zaman durduğu odada kafesi açın çıksın zamanla daha iyi uçar kafesine kendi acıkınca veya yorulunca tıpış tıpış girer biz öyle yapıyorduk sadece gece kapatıyoduk kapısını diğer zamanlar özgürdü taki kedi sahiplenene dek şimdi de kediden gizli salıyorum her gün konuşuyoruz baya muhabbet etmeye başladı mutfakta hep yanımda tutuyorum artık üç aydır felan salıyorum geziyor omzuma kafama konuyor sonra kafese kendi giriyor zaten

BurcuAlexx

Açın gezsin, başka türlü bu ortama alışamaz. İlk başlarda bir yerlere çarpabilir, ortam yabancı gelir ona. Ama merak etmeyin zamanla eve alışacaktır. Bunun için kuşunuzu dışarı çıkarın lütfen.