Mal Değil Bu Can!

BurcuAlexx

Merhaba biraz bilinçlendirme yapmak istiyorum. Çünkü barınaklara gidince sokak hayvanı bulamıyorum ki yarısından çoğu cins! Okumak isteyen herkese çok teşekkür ederim. Üzülüyorum onların bu halini gördükçe :( o kadar acı ki, eskiden barınaklara sokak hayvanlarını beslemeye gideceğim derdim. Şimdi ise barınağa cins hayvanları beslemeye gideceğim diyorum çünkü o kadar çok ki. Onların bu halini görmek içimi parçalıyor... Terk edilenler çoğunlukta mesela... Bu mal değil can... Parayla alıyorsunuz sadece gösteriş olsun diye... Oysaki barınaktaki, sokaktaki veya terk edilmiş canlara yuva olsanız çok daha güzel olmaz mı... Alıyorsunuz o kadar paraya... Eee sonra ne oluyor.. Aman canım sıkıldı bu hayvandan hop sokağa... Çünkü oyuncak bu de mi... Canım isteyince alırım sıkılınca sokağa atarım... Her şeyden önce hayvanları sevin, ama gerçek bir hayvan sever olun... Parayla hayvanı alıp sonra sokağa terk eden insanlar, bana demesin bende hayvan severim diye... Çok ama çok üzücü bu durum... Nasıl düzelecek, aklım almıyor... Çok isterdim bütün dünya bilinçlensin bu konuda... Ama maalesef, o kadar çok ki bu durum... Çok zor maalesef, çok... Buradan evcil hayvan sahiplerine sesleniyorum... Hayvanınıza, can dostunuza sahip çıkın, ve sadece evdekine değil tüm canlarımıza sahip çıkın... Keşke bütün dünya duysa sesimi... Hele de terk edilmiş bir canın annesi olarak söylüyorum... Psikolojik olarak bile çok kötü... Kimseye güvenemiyorlar, düşünsenize... Ne kadar kötü değil mi? Mesela barınağa terk edilen canlara ne demeli... Kesin düşünüyorlardır, hayır sahibim beni almaya gelecektir diye. Ama maalesef bırakıyorlar ve sonsuza dek geri dönmüyorlar... Lütfen sizde biraz empati kurun, eminim o zaman bu canlarımızın çektiği acıları anlayacaksınız. Tabi bazı canlarımız var, çok şanslı canlar. Çünkü bazı canlarımızın o kadar ilgili aileleri var ki. İşte onlar çok şanslılar. O şanslı çocuklarımızın sahiplerine çok teşekkür ederim. Can dostuna sahip çıktığı için... Tüm canlarımızı çok öpüyorum❤

4 CEVAP

Merve_Susam

Bu soru hep üstte kalsın istiyorum çünkü o kadar anlamlı ki... Bizde Alex'i çok öpüyoruz❤️Bilinçlendirmek amacıyla yazdığın bu anlamlı sorun için çok teşekkür ederiz, Burcu sana :)

Alperen07

Ya Burcu okurken ağladımm ........sahibim beni almaya gelecektir..... Bu söz boğazıma düğümlendi ... O kadar haklısın ki çok güzel özetlemişsin başka söze ne hacet anlayana .. Biz de Alexi çok öpüyoruz.. Leo' nun selamı var Alex abisineee◉‿◉

BurcuAlexx

@Alperen07 o kısımda bende çok kötü oluyorum, düşünmesi bile o kadar acı ki :( sizin gibi insanlar iyi ki var, böyle düşünmeniz o kadar güzel ki... Çok teşekkür ederim, sizde Leo'yu Alex ve benim yerime çok sevin :D Sık sık böyle yazılar yazmak istiyorum, bilinçlendirmek amacıyla❤️

BurcuAlexx

@Merve_Susam yaa çok teşekkür ederim❤️❤️❤️ asıl ben bu soruyu anlamlı bulanlara teşekkür ediyorum, gerçek hayvan severler iyi ki varsınız :)