Köpeğim Kuş Yiyor

Mehmetkr

Köpeğimi sahipleneli 1 ay oldu eskiden arka bahçeye kuşlar yesin diye yem bulgur ve benzeri şeyler atardım ve onlar da sürekli gelir yerdi. Baya alıştılar buraya o yüzden her gün geliyorlar. Köpeğimi aldıktan sonra oraya yem dökmemeyr başladım gelmesinler diye ama alışkanlık olmuş onlarda sürekli oraya geliyorlar artık balkona hem koyuyorum ama gelmiyorlar arka bahçeye alıştıkları için ordalar sürekli.
Köpeğim normalde saldırgan değildir her köpekle anlaşır hatta şuan ondan kaçmayan bir kedi var onunla birlikte yemek yiyorlar hiç de hırçınlık yapmıyor. Ama kuşları yakalamaya çalışıyor ve yakalıyor da oturuyor bekliyor kuşlar ona birkaç metre yaklaşınca da ok gibi fırlayıp yakaliyor. Yaptığı tek şey avlanmak yemiyor bile zaten günde 1 kgya yakın mama yiyor aç falanda değil ama sürekli kuş avlamaya çalışıyor. Şimdiye kadar 2 kez olmuştu bu sabah bir indim bir tane daha yakalamış. Ben nasıl engelleyebiliriz bu durumu bilen veya bir fikri olan var mı?

36 CEVAP

Mehmetkr

Güncel

Mehmetkr

Güncel

Salihaylmz

Zor bir durum benim köpeğimde kedilere aynisini yapardi öldürmedi ama gene de zor bir surec hatta bir kez yavru kediyi agzindan aldim. Aç oldugu icin degil zaten avlanma duygusuyla yapiyor bunu.Laftan anlıyorsa bagirmaniz gerekebilir. Bagirarak egitmeniz gerekebilir hayır komutunu bilmesi gerek agzindakini birakmasi icin. Güvercinlere de baska yere yem koymaya baslayin onun ulasamayacagi hatta bir yere bol yem koyun ki yuva gibi bilsin orayi kuslar da.

Salihaylmz

Guvercinlerin de yeni yere alismasi icin süreç lazim. malesef eski yerlerine gelecekler korkuluk cd ruzgargulu falan korkutur mu onlari bilemedim ama

Mehmetkr

Güncel

Mehmetkr

Güncel

Mehmetkr

Güncel

Mehmetkr

Güncel

Mehmetkr

Güncel

Mehmetkr

Güncel

Mehmetkr

Güncel

Mehmetkr

Güncel

Mehmetkr

Güncel

Mehmetkr

Köpeğim çok enerjik ve onu 10 metrekarelik bir alana hapsetmek istemiyorum. Yeri geliyor yeteri kadar gezdiremedigim günler oluyor o günlerde de bahçede kafasına göre koşup enerjisini atabiliyor.

Mehmetkr

Sürekli kuş peşinde değil ki bu hayvan. Zaten öğrenmesi gereken komutların bir kısmını biliyor ben sadece bir kere kuşu avlarken gördüm o da ilk aviydi normalde hiç aklıma gelmezdi zarar vereceği çünkü daha önce tavşan, kedi, yılan, ginepig, sultan papağanı ile tanışmıştı ve hiçbirine karşı bir saldırganlık göstermemişti. Önce yere yattı sonra heralde izliyor dedim kuşun biraz daha yaklaşmasını bekliyormuş meğer. Bir anda ok gibi fırlayıp kuşu yakaladi ben de koşup kuşu kurtarıyim dedim ağzından aldım ama ölmüştü. Neyse ondan sonra hiç ben varken avladığına denk gelmedim denk gelse avlamaya yeltendigi an hayır diyip durdurmayı ve böyle eğitmeyi deniycem ama denk gelmesi çok düşük bir ihtimal.