Böyle Bir Hakları Varmı?

Gofretsla

Merhaba arkadaşlar benim bir arkadaşım var. Biraz sorumsuz bir arkadaşım:( var maalesef. Apartmanda yavru Pitbull besliyor safkan pitbull. Neyse cinsi önemli değil. Arkadaşım hep sitenin bahçesine kakasını yaptırmış köpeğin ve temizlememiş. Kakalari temizledi fakat imza toplattıp a attirabilirlermi? Böyle bir hakları varmı?

21 CEVAP

Roz

Köpeğin asıları ve davranıslarında sorun yoksa bunu yapamazlar sadece polis gelir dikkat et der ve gider köpege dokunamaz bile asıları olupta ısırma vakası olmayan köpege bi şey yapamazlar

polo

ne yazıkki böyle bi hakları var dava açılması dava sürecinin takip edilmesi köpegin zararsız oldugu falan ıspat edilemeli zorlu bir süreç ve arkadaşınız sorumsuz davranarak savunma hakkınıda kaybetmiş gibi

Goupe

Roz yanlış biliyorsun. Apartmandakilerin böyle bir hakkı var. Eğer imza toplarlarsa bunun geri dönüşü olamaz.

burtex

yasa hakkında tam bilgi sahibi değilim fakat aşılarının olması yada havlamıyor olması bu durum için pek kurtarıcı sebepler olacak gibi değildir. Apartman çevresini kirletiyo demek ve kokuyor rahatsız oluyoruz diyen 2 kişi olsun cezai yaptırım uygulanır bu ceza nedir bilmiyorum fakat imza toplanma gibi bir organizasyon yapıldığına göre bu fotoğraflamaya kadar gitmiştir şöyle bişey belki sonuç verilir onlarla görşüp artık olmayacağına ikna etmesi lazım ki sorumsuz biri diyosun tekrarı olucaktır bu yüzden ne yazık ki şansı yok
artı sorumsuz insanların hayvan beslemesi kadar mantıksız bişey yok

dollfacepersian

Benim bildiğim arkadaşınız binaya taşındığında yönetmelikte hayvan beslemek yasaktır ibaresi bulunmuyorsa
yeni yönetmelik çıkarsalar bile ilk yönetmelik geçerlidir.Yani apartmandan attırmazlar.
Birde köpeğin yasaklı ırklardan olması yüzünden şikayet edilirse elinden alınabilir.

Blackone

Haklısınız Polo. Bencede hakları var çünkü arkadaşınız çok sorumsuz davranmış:(

JonkiLife

Çok uzun hikaye bu. Çevre bakanlığı muhtar savcılık hakim cart curt .bir sürü şeyleri var. Bence siz uyarı yapın o kişiye. Tekrar ediyorsa kapıcıya söyleyin. Kapıcı yoksa aranızda çözün çünkü çok uzar bu işler resmi kurumlarda...

JonkiLife

Apartman yönetim planı çok önemli herşey bunda bitiyor aslında.

Gofretsla

Anladım çok TEŞEKKÜR ederim

Gofretsla

Neden ben olduğumu düşünüyorsunuz? Benim ilk okuldan beri tanıdığım bir arkadaşım var çok yakın arkadaş ve sorumsuz bir insan evini bile toplamıyor düzgünce. Daha kızın özelini açığa çıkarmama gerek var mı? Yalan en nefret ettiğim şeydir. Ben olsaydım söylerdim 38 yaşında bir insanım ben o kadar sorumsuz da değilim. Doğaya saygılıyım. Neden etrafta kaka bırakayım ki? Bu düşünceniz beni çok üzdü:(

Roz

Böyle bi hata yapmış olsa bile köpeğini korumak için savunmaların çok fazla hepsini toplayıp düşüncesizlik ettim sokak hayvanları da yapıyor oraya arkasından biri mi topluyor topraga yaptıgı için almadım sadece betona yapsa alırdım vs vs desin ayrıca bütün mahallenin sikayet ettiği bi köpeği ısırma sorunu olmadıgı karnesi oldugu için dokunamazlar dokunamadılar kaldı ki köpekle alakalı bir durum değil bu rahat olsun arkadasın ve bi daha bunu yapmasın sorun hallolur

Roz

Bu köpek yasaklı ırk olmasaydı işin kolay olurdu ama yasaklı ırk olması durumu kötüye sürükleyedelir

Roz

Ayrıca azkalsın unutuyordum kapanmış bir balkondan tutun fazladan bir tenteye kadar her şey yasaktır ben arkadasınızın yerinde olsam köpeğime karsı işlem başlatırlarsa bahçedeki diger çöpleri cekerim atan birini görürsem aynı şekilde yapılan ilk binanın imardan değiştirilen her seye dava acardım ayrıca yönetmeliğe uymayan her şeye de aynı şekilde ucan kuşa dava acardım. Ama en önemlisi arkadasın köpeğinden vazgecmesin ve sorumluluk sahibi olması gerektiğini anlasın artık

Badems

Eger asi karnesi varsa ki vardir diye umuyorum polis geldiginde bunu kontrol eder once. Ev sahibiyse eger arkadasiniz sorun olmaz diye dusunuyorum ama kiraciysa cikarttirabilirler. Ben elinden alacaklarini zannetmiyorum fakat soyle bir sey de var, pitbull genel olarak herkesin saldirgan olarak bildigi bir cins. Yasakli diye biliyorum normalde ama yanlista olabilir. Yani hayvan bir de saldirgansa bu diski olayinin ustune kotu olur.

oracledeveloper

böyle bir hakları yönetmelikte yazılı bir kural ise sadece var,aksi halde havlama sesinin desibel ölçümü yapılıyor;eğer belirli bir değerin üzerindeyse evet böyle bir hak iddaa edebiliyorlar.