Merhaba Birşey Sormak İstiyorum

nehrylmzz

pazar günü arkadaşımdan cins bir kedi sahiplendim.bana en başta sözleşme ve takip şartı ile demişti ama hiçbi mevzuyu açıklamadı takip şartını biliyordum ancak sözleşmeden detaylı bilgim yoktu annem ve ben bi imza diye düşündük hikaye yani aldırmadık . kedi 4 gün bizimle kaldı 5. günü evden kaçtı kaçtığı akşam kendi geldi bende hemen arkadaşıma kedi geldi diye yazdım tabi gelene kadar çok aradık.konuya geleyim
sözleşme yapalım bi an önce dedi
bana bi anda form gönderdi
formun en altında
bu maddelerin ihlali olması durumunda 5000 tl tazminat yazıyordu . şaştık kaldık
araştırdım başka kedi sahiplenen tanıdıklarımıza bizde hiç öyle bişey olmadı dediler. bende arkadaşıma açıkladım durumu hiçbişey söylemeden kediyi almaya geldiler bide bize alışmıştı çok üzüldüm bu duruma
sorum da şu
kediyi sokakta bulup veterinere götürmeyen bi kızdan aldım bu kediyi
ve bana 5000 tl dedi
bu ticarete girmiyor mu ve gerçekten dolandırıcılar mıydı ?
hukuken mağdur muyum?

16 CEVAP

nehrylmzz

yorumlarda kedi kaçtığı için demişsiniz ama en başından beri 5000 5000 diye söyleseydi benim iyi bakıcağımı kendisi çok iyi bilir kendi gözümden sakınarak bakıyordum 5 gün kalmasına rağmen
bu saatten sonra yapıcak bişey yok sanırım herkes kendince haklı galiba