Muhabbet Kuşumun Üstüne Bastım

bediss

Yaklaşık yarım saat önce muhabbet kuşumun üzerine bastım, adım atacakken oldu. Kanadının biri düşük D3 vitamini verdik şu an titriyor, can çekişiyor gibi hani kanadının biri düşük, tüyleri döküldü. Kafesinin başında bekliyorum. Daha 2 aylık kuzum benim.

15 CEVAP

Vakit kaybetmeden veterinere götürün.

zibityus

veterinere götür acilen

Mehmetkr

Geçmiş olsun.
Diğer kuş besleyenler için söylüyorum kuşunuzu siz odada birşey yaparken veya bir işiniz varken kafesinden salmak böyle kazalara sebebiyet verir. Kuşunuzu tabiki kafesinden çıkaracaksınız ama bunu ya yanında oturacak boş vaktiniz varken yapacaksınız yada odanın kapısını ve pencerelerini kapatıp o odaya girmeyerek yapacaksınız ki zarar görmesin.

bilgeeda

Hemen veterinere götürmeyin, veterinerde strese girip, korkudan kalp krizi geçirebiliyorlar ilk önce hekiminizi arayıp durumu anlatın ondan sonra gelin derse götürün

Alperen07

Hemen veterinere götürün kanadı düşmüş çünkü çok da güzel maşallah kuzum inşallah ölmez

ahsenyildiz

geçmiş olsun bence kafesten çıkar biraz rahatlasın

bediss

cevaplarınız için teşekkürler şu an mecburiyetten dolayı bir kasabadayız ve buradaki hekimler sadece büyükbaş hayvanlara bakıyorlar
dediğim gibi bir üreticiye sorup d3 vitamini verdik şu an sürekli uyuyor bir kanadında sıkıntı var
bir kutu ayarladım, içine battaniye serdim yem ve su koydum sürekli gözümün önünde

ahsenyildiz

kıyamam iyileştimi

pathossmom

keşke dikkatli olsaydıjnız veteriner hekime götürün en kısa zamanda kuşun sürekli uyku halindeyse bil ki sorun var öledebilir elinizi çabuk tutun

Mustafanacar

Son durumu ne?

bediss

kuşumu bugün öğle vakti kaybettik. ellerimde can verdi, son anına kadar yanındaydım. kafeste daha rahat ettiği için kafesine koymuştum, tünekten yere attı kendini, ayakta duracak hali yoktu. ben de rahat bir kutu yapmıştım ona, onun üstüne koydum. ayakta durmaya çalıştı, yapamadı; tekrar denedi, yine olmadı. kendini bıraktı, son anları dedim kendi kendime. pencerenin önünde durup dışarıyı izlemeyi sevdiği için avucuma aldım, camın önüne götürdüm. avucumda bir iki dakika durduktan sonra kanatlarını açmaya çalıştı, yapamadı. yavaşça nefes aldı, sonra bir daha, bu son nefesiydi ve gökyüzüne bakarak verdi son nefesini.

bediss

hepinize teşekkür ederim, en azından daha fazla acı çekmeden öldü, tek avuntum bu.

chonkycatt

Yaa kıyamam gözlerim doldu okurken, çokta güzelmiş maşallah siz elinizden geleni yapmışsınız, o şuan daha güzel bir yerde 🥺

ecrinnurAslan

Başınız sağ olsun çok da güzel bir kuşmuş yazık oldu zavallı kuş siz üzülmeyin sizin suçunuz değil

bediss

kesinlikle. çok meraklı canlılar. pastel'in hiç adeti değildir yere inmek. "pastel nerdesin yerde dolanma" diyerek yerimden kalktım, ayağımın dibindeymiş meğer. keşke dizlerim tutmasaydı da basamasaydım.