Keçiören Belediyesi Kura İle Sahiplendirme

sayyavefaaa

instagramda @köpekvelisiii adlı kullanıcı bir süre önce şikayet doğrultusunda polis eşliğinde üretim evlerini bastılar. Tüm Türkiye cins hayvanı bedavaya sahiplenicem diye yırttı kendini sonuç Keçiören Belediyesi hayvanları kura sistemiyle çekiliş yapar gibi mal mülk verir gibi CAN sahibi olan minikleri ne olduğu belli olmayan bakabilecek mi bakamayacak mı belirsiz olan kişilere resmen dağıtım yapıcaklar. Hayvanseverlerin çoğu biz de eşlik edelim insanların bakabileceğine inanalım sonra sahiplendirelim demesine rağmen belediye reddettip reklam yapmak için kura ile hayvan dağıtacaklar lütfen sessiz kalmayın hayvanlar zaten küçücük kutularda yaşamış bundan sonraki hayatlarında mutlu olmayı hakediyorlar

7 CEVAP

sayyavefaaa

kimse sahiplendirilmesin demiyor zaten sadece bilinçli kişilere hayvan bakabilcek kişilere sahiplendirilmesini istiyorlar haklılarda zaten onca çaba onca delil için koşuşturuyorlar hayvanları kurtarıyorlar tekrardan zulüm görmelerini istememeleri en büyük hakları

Mehmetkr

Yapılması gereken kısırlaştırmak. O zaman zaten üretim için isteyenler vazgececektir. Çoluk çocuğa da sahiplendirmesinler. Devamin da pek de yapılabilecek birşey yok malesef isteyenlerin kimin uygun kimin uygun olmadığını anlamak pek kolay değil.

Busebakis

Sokaklarda ve barinaklarda bir eve ihtiyacı olan binlerce yavrucak varken bu hayvanlara bu kadar ilgi olmasının altında asla iyi niyetli bir düşünce olduğuna inanmıyorum ancak ne yapabiliriz tweet mi atalım change.org da kampanya mı başlatalım Haluk Levent'e mi yazalım yani bir şeyleri değiştirmek için elimizden ne gelebiliyor çoğu insan hayvanlar ne güzel sahiplenilecek bu hayvan severler de illa her şeye karşı geliyor düşüncesinde yaklaşacak bu duruma eminim

Mehmetkr

Tabi ki insanların cins olunca isteğinin artması iyi birşey değil keşke her hayvana eşit baksalar hepsini sahiplenmek isteseler ama yapacak başka birşey de yok o hayvanlar cins diye sahiplendirmeyelim mi?

sayyavefaaa

bizim yapmamız gereken paylaşıp yaymak önüne geçmek hayvanseverlerin tek isteği denetimle sahiplendirilmeleri çekilişle mal verir gibi değil

Mehmetkr

Haklısınız umarım da öyle olur ama bu durumda pek de başarılı olacağını sanmıyorum sonuçta insanların içinden ne geçtiğini bilmiyoruz en düzgün karakterli gözüken psikopatin teki çıkıyor baksanıza.

Mehmetkr

Evet çekiliş çok saçma olmuş eğer ki hazırladıkları kriterleri geçen insan sayısı köpek sayısından fszla olursa o zaman çekiliş yapsınlar ama mutlaka bir kriterleri olmalı