Advance Mamanın İçinde Domuz Eti Var

nurrrgll

Advance yavru kedi maması almıştım geçen bu siteden içeriğine de baktım çünkü kedime domuz eti vb. yedirmek istemediğim için ancak mamayı verdikten sonra pakette yazan içeriğe de bakıyım dememle domuz eti yazısıyla göz göze geldik.Bu sitede ve bi kaç sitede dahil yazmıyor domuz eti bulunduğu advance in kendi sitesini açtığımızda ise direk karşımıza çıkıyor bu insan kandırmak değil mi içeriğini düzgün yazmamak! gözden kaçtığını düşünmüyorum çünkü pakette en üstte yazıyor

44 CEVAP

Domuz eti neden vermek istemiyorsunuz?

golsahyildirim

Domuz eti kedilerin sevdiği bir tat, bence böyle düşünmeyin eğer dini sebeplerden dolayı kaygılanıyorsanız.

nurrrgll

ilk başta dini nedenlerden dolayıydı sonrasında bir soru cevapta domuz etinde zararlı parazitler olduğunu öğrendim bir de bilemedim ne kadar doğru bilerekten domuz eti yedirmek

nurrrgll

benimle birlikte büyük bi çoğunluk var galiba böyle düşünen ki içerik kısmına inatla yazmamışlar domuz eti olduğunu bu site ve mama satan birkaç site hepsi o kısmı nedense atlamışlar

Mehmetkr

Çiğ domuz eti parazit yapar belki ama kuru mamadaki domuz etinin parazit yapacağını düşünmek doğru değil.
Domuz etini vermek istemeyen bir çoğunluk olduğunu sanmıyorum çünkü mantıklı bir açıklaması yok.

whistle

Orijen,acana gibi markalar da bazen domuz koyabiliyor.Bunlar muhtemelen iyi hijyen ediliyordur.Korkmayın dini açısından da sorun olacağını sanmıyorum sonuçta hayvanlar doğada her şeyi yiyebilir ve sizin vermenizde sakınca yoktur.Domuz eti sevdikleri bir tat oluyor kedilerin özellikle.Bnece endişlenemeyin advance de güzel markadır devam edin diye düşünüoyrum❤

Mehmetkr

Leş olarak geçen derken?

Mehmetkr

Leş olarak geçen derken?

nurrrgll

kendi yorumu değil leş derken bi kaynakta domuz etine leş denildiğini öğrendim yoksa bu konuda çokta bilgili değilim

Mehmetkr

Neden leş olsun ki?
Koyun veya tavuk eti ile aralarında bir fark yok sadece domuz etinin protein oranı daha yüksek. Yurtdışında birçok sporcu et olarak domuz etini tercih etmektedir.

nurrrgll

. Domuz eti de, bu ölü hayvan etlerindendir. Çünkü -ister kesilmiş olsun, isterse kesilmeden ölmüş olsun-, domuz eti her hâlukârda ölü hayvan (leş) hükmündedir.
bunu okumuştum.bende işte kedime ne yararlı olucaksa onu arıyorum ve araştırıyorum yoksa asla kendi kendime bu konuda bilmeden yorum yapmak istemem

nurrrgll

bilmiyorum ama ne kadar yararlı veya protenli olsa da içerik kısmına yazmaları daha doğru sanki

Domuz eti önermem. Öncelikle tabii ki dini nedenlerdrn. ***** ingilizlerden farkımız kalsın diye. Sonra domuz eti kedilerde bağışıklık yapoyor ve başka mamaya geçiş yaparsanız kediniz hastalanır

Yani kedimin maması bitti, 2 gün idare etsin şı matketten başka mama alayım kafanızdan silin

nurrrgll

şunu ögrendim bi mamanın içeriği en iyi kendi sitesinde yazan demekki ve gerçekten çoğu mamada varmış domuz eti