Advance Mamanın İçinde Domuz Eti Var

nurrrgll

Advance yavru kedi maması almıştım geçen bu siteden içeriğine de baktım çünkü kedime domuz eti vb. yedirmek istemediğim için ancak mamayı verdikten sonra pakette yazan içeriğe de bakıyım dememle domuz eti yazısıyla göz göze geldik.Bu sitede ve bi kaç sitede dahil yazmıyor domuz eti bulunduğu advance in kendi sitesini açtığımızda ise direk karşımıza çıkıyor bu insan kandırmak değil mi içeriğini düzgün yazmamak! gözden kaçtığını düşünmüyorum çünkü pakette en üstte yazıyor

44 CEVAP

nurrrgll

Hep aldığı bir mama değil çok şükür 400+400 gr olarak almıştı denemelik ilk pakette gördüm kediye domuz eti vermek caizmiş zaten şuan ilk kez domuz eti olan bir mama verdim ve merak ettim çoğunluk kullanıyormu kullanmıyor mu eger onun için gerçekten yararlı olursa sırf kendi düşüncemden dolayı vermemezlik yapmam

Mapple2

Tıbbî ve Dini boyutu tartışmalıdır.. Sorun İslam Ülkelerinde Domuz etine bakışın Ticari kaygıdan kaynaklı olarak içindekiler kısmına yazılmamasıdır.

Domuz eti Dünyanın heryerinde Ucuzdur ve Firmalara bunu tercih etmesi Muhtemeldir.

NoteMeow
Domuz etinde Grow hormonu normal seviyeden yüksektir.

Mehmetkr

@yokistead tercih etmemeniz için bir sebep yok bıldırcın eti olan bir mamanın büyük ihtimalle fiyatı da daha pahalı olacaktır. Domuz eti fiyat/performans için iyi bir et çeşidi. 100 TL'lik bildircinli alacağıma 100 TL'lik domuz etli alırım daha iyi. Domuz etli olanda paranın çoğunluğunun ete gitmediğini diğerlerini de hakettiğini düşünürüm.

Mehmetkr

Büyüme hormonunun az olmasi iyi birşey değil fazla olması iyi birşey aşırı fazla olması zarar verir mi bilmiyorum.
Bilgiyi verene soralım @Mapple2 ?

Mapple2

@nurrrglll Kediniz Hızlı Büyür, Yağlanma risk + ama Erken Ergenliğe girebilir.

yokistead

@mehmetkr alın tercih edin bundan banane :) kendi tercihlerinizi empoze etmek zorunda değilsiniz ben size diyor muyum vermeyin diye. Biraz saygılı olalım tercihlerimize

Mehmetkr

@yokistead istediğinizi kullanın zaten ama ben niye domuz etini kullanmak istemediğinizi anlamadım onu soruyorum.

Mapple2

Mama için bir yargı vermek mümküm olamaz çünkü gramaj eser miktarı bellidir..
Domuz etinin Growth hormonunun kas üzerinde ki etkisini ifade ediyorum.

Çünkü Özellikle Growth hormonun alan hayvan grupları normalden daha hızlı gelişir..

Bunu yine Fitness Camiasında ve Domuz etiyle beslenmesinden ötürü büyüyen çocukların , domuz eti almadan büyüyen çocuğa baktınız da ,oranlandığında görebilirisiniz :)

nurrrgll

kedim için iyi olucaksa almayı isterim istemesine de ailemin özellikle bu konuyu hoş karşılayacagını düşünmüyorum
domuz eti dışındaki etlerde de vardır elbet kedimin yararına dokunacak vitamin hormon vb.

Mehmetkr

@yokistead ne dediğinizi hiç anlamadım sorduğum şey domuz eti diğer etlerin vermediği bir zarar mi veriyor hayvanı eksileri neler de kullanmak istemiyorsunuz onu sormuştum

Mapple2

@yokistaed @nurrglll
Kedi /Domuz / Growth hormonunu ve Büyüme ilişkisi için iyi veya kötü /verin veya vermeyin demiyorum sadece Ev "kedilerinin büyümesini hızlandırmak" gibi algılayabilirsiniz.

NoteMeow
Ben Hazır Mama vermiyorum.

savunan kadar savunmayan kısım cok fazla :))
ticaret kafasına bak bee domuz eti yazmayalımda herkes alsın

nurrrgll

öyle ne yazıkki yapacak bisey yok

Puffi

Tüm yaş ve kuru mamalarda hayvansal et ve hayvansal yağ adında kökeni açıklanmayan domuz türevleri kullanılmaktadır. kimi markalarda ise açıkça domuz olduğu belirtilmektedir. Benim tavsiyem bonacibo,felicia,britt markaları. Hepsinin içeriklerini okudum ve araştırdım ve Bonacibo üretici firma ilede görüştüm mama içeriklerinde domuz ve türevleri kullanılmamaktadır. Kedim için bonacibo kısırlaştırılmış mama satın aldım kedilerim severek yiyorlar ve ağır bir kokusu yok.