Advance Mamanın İçinde Domuz Eti Var

nurrrgll

Advance yavru kedi maması almıştım geçen bu siteden içeriğine de baktım çünkü kedime domuz eti vb. yedirmek istemediğim için ancak mamayı verdikten sonra pakette yazan içeriğe de bakıyım dememle domuz eti yazısıyla göz göze geldik.Bu sitede ve bi kaç sitede dahil yazmıyor domuz eti bulunduğu advance in kendi sitesini açtığımızda ise direk karşımıza çıkıyor bu insan kandırmak değil mi içeriğini düzgün yazmamak! gözden kaçtığını düşünmüyorum çünkü pakette en üstte yazıyor

44 CEVAP

Anonymus944867

kediniz müslüman değilse verebilirsiniz sıkıntı yok :)

mywonderfulpet

O kadar yiyebileceği tavuk bıldırcın balık varken niye domuz eti vermek istemeyişi garip bulunuyor? Kendi yemediğim evime sokmadığım haram olan şeyi hayvanımında yemesini istemem bitti bu kadar. Artı doğada yaşamıyorlar ki :) gecen yoldan geçerken bir domuz gördüm kediler onun peşindeydi gibi bir durum mumkun olmadığina göre :)

nurrrgll

bu böyle tartışmalı bir konuyken bana batan sey içerige yazmamaları işte evime caiz olsa kedim yiyebilse bile haram geçen şeyi sokmak istemem normal diye düşünüyorum

yokistead

Iyi de seçeneklerim çokken niye tercih etmem gerekiyor domuz etini? Bir domuz eti övücülüğü eksikti. Siz verin kedinize köpeğinize domuz eti, tercih etmeyenlere neden demeniz saçma.

Tekirvenusi

Reflex vb. Gibi bazı mamalarda var ama bende vermemeyi tercih ederim

Mehmetkr

İnsanlar için haram olan bir mamayı iradesi olmayan ve günahlardan sorumlu tutulmayan bir hayvan icin de kullanmamak nasıl bir düşünce anlamış değilim. Araştırırsanız evcil hayvaniniz için domuz eti kullanmanın haram olmadığını görürsünüz.
Evinize girmesinde de bir sıkıntı yok bence. Normalde bıldırcın veya farklı bir et tercih etmesine birşey diyemem ama sırf domuz eti diye zaten aldığı bir mamayı değiştirmek gereksiz.

Zeynepulku

Kediniz domuz eti yiyebilir.
Leş degildir boyle denmesi İslam da domuz etinin haram olmasıdır.
Parazit riski inek eti ile ayni bir farkı yok.
Tabiki sitelerde içeriği yazmaları lazim şikayette bulunabilirsiniz bununla ilgili.

Mehmetkr

Domuz eti vermek istememenizin sebebi ne ki?
Protein oranı en yüksek et çeşitlerindendir

nurrrgll

ŞMDSOŞCMK yok kedim müslüman olmamasından değilde bile bile leş olarak geçen bişeyi vermek korkum XD

bende domuz eti vermemeyi tercih ediyordum bildigim iyi oldu

nurrrgll

kesinlikle ticari kaygıdan yazılamdığına eminim
growth hormonunun yüksek olması iyimi peki @Mapple2

Mapple2

Burada Sen Haklı , Ben Haklı şeklinde ilerleyen
Dini ve Tıbbî boyutu buradaki tartismalarla olmaz. Veriler, Araştırmalar , Deneyler ,Akademik Makaleler bellidir.

Okuyalım, Okuyun :)
Herkes Mutlu Kediler daha Mutlu olsun

yokistead

Bu bir tercihtir. Şimdi siz growth hormonu sebebiyle çocuğunuza domuz etini yabancı ülkelerde domuz eti yiyenlere bakarak yedirmeyeceğinize göre :) öyle tahmin ederek söylüyorum yoksa yedirmenizde kendi tercihiniz.

nurrrgll

@Mapple2 cok tesekkür ederim cevabın icin
growth hormonu hakkında bi bilgim yoktu sayende araştırmış ve ögrenmis oldum :)

Mapple2

Mamalar Mamalar içeriği genelikle ;
Hastalıklı ve uyutulan hayvanlar
Araba kazası sonucunda ölen hayvanlar
İnsan gıda sektöründen artan insan tüketimine uymayan hayvanlar ve hayvansal atıklar vb.

" İstisnaî Mamalar "¿