Böyle Yasa Mı Olur?

Mehmetkr

YouTubea videolar yükleyen Recep Bayraktar adlı bir youtuber var. Adam Trabzon'da ta dağın başında yaşıyor 10 15 tane köpeğiyle birlikte kimseye zarar vermeden yaşıyor ve videolar çekiyor. Sonra bir takım sözde hayvanseverler sırf adamdan hoşlanmadığı için beslediği köpekleri şikayet ediyor. Ve bu sözde hayvanseverler adamın hergun o dağlarda koşturduğu serbestçe yaşayan istediği gibi yiyip içen 5 tane köpeğin sırf DOGO cinsi diye barınağa hapsedilmesine sebep oldu. Barınaklarda bir çok köpek bu yasak ırk saçmalığı yüzünden ömrünü tüketiyor 2 metrakarelik alanda çürüyüp gidiyorlar ve asla da sahiplenilmiyor. Orda ömürleri geçen hayvanların da birçoğu yasak bile değil. Mastiff kırması, boxer kırması kopekleri pitbull diye hapsediyorlar oralara.
Acilen kaldırılması gerekiyor bu yasanın.

Aslinda yasanin pitbull besleyenlere zarar vermemesi gerekiyor çünkü yasada şöyle diyor " Pitbull Terrier, Japanese Tosa gibi tehlike arz eden hayvanları üretmek; sahiplendirilmesini, ülkemize girişini, satışını ve reklamını yapmak; takas etmek, sergilemek ve hediye etmek." Üretmediğiniz, sahiplendirmediginiz, satış ve reklamıni yapmadığınız veya herhangi bir şekilde onlara ticari değer bicmediginiz sürece yasanın bir hükmü olmaması gerekirken birçok insanın köpeğini boş yere barınaklara tıkıyorlar.

3 CEVAP

Mapple2

Yasalar Keyfi.. olunca

Ülkemde bir yasanın anlam kazanabilmesi için Bir siyasinin bürokratın zarar görmesi veya canı yanması lazım ¿

Gerekçe
Youtube içeriği TİCARİ kaygı ile yasal olmayan Hayvanlar olabilir ?

İnşallah bu Haksızlık karşında Hukuki destek alır " Recep Bayraktar "

Mehmetkr

Ne yazık ki haklısınız

whistle

:(...