Kedim Kısırlaştırmadan Sonra Yemek Yemedi

Nayeli

Kedim kısırlaştırmadan sonra yemek yemedi. Cumartesi gecesi biraz bir şey yedi. Pazar öğlen ameliyat olacağı için sabahtan mama vermedim . Saat 12:30'da ameliyattan uyandı. Ve şuan pazartesi akşam halen bir şey yemiyor . Yani aslında yemek yememesi iki gün oldu :( sizce yemek işini nasıl yapabilirim

22 CEVAP

fatmatina

Milodelisi arkadaşımıza katılıyorum o yazınca hatırladım ben kendisine gelir gelmez vitamin yalatmıştım en çok onu seviyor ve biraz olsun o psikolojiden çıksın diye.

Queeninannesi

Yememesi çok normal çünki şu an stres altında vücudunda bi kesik var o ne olduğunu bilmiyo o yüzden ısrarsı olmamalısınız kendi istediği zaman yiyecektir. Benim ki sadece su içmişti bi kaç gün yemedi

Gofretsla

Bu normaldir:) su tüketimini fazlalaştırın. Şırınga ile verin. Daha doğrusu vermeyi deneyin:)
Kuru mamayı rondodan geçirip toz haline getirin. Kaşıkla vermeyi deneyin:)

hazalsenol

Benimki ilk gün az yemişti yakalıktan dolayı bir iki gün zorlandığından az yiyebilir. Yarın alışır diye düşünüyorum

milodelisi

queeninannesi
Kediciğin 2 gündür yememesi daha fazla zaman kaybetmemek gerektiğini gösteriyor. Daha fazla aç kalmamalı.

Badems

Bana veterinerim bu ameliyat sonrası için özel bir yaş mama vermişti. Ertesi sabah vermem için. Sabaha kadar uyumamıştım zaten, sabah olunca da açıp verdim o kadar acıkmıştı ki daha 6 aylık haliyle koca bi konserveyi bitirmişti. Yani o yüzden normal mi değil mi bilmiyorum ama kendine geldiyse eğer o süre içerisinde acıkması ve yemesi gerekirdi diye düşünüyorum. Veterinere sordunuz mu ?

fatmatina

Eğer genel durumu iyiyse endişelenmeyin bizim veterinerimiz yemek yemezse panik yapmayın bazı kediler bir iki gün yemeyebiliyor hem stressel hem ağrısal birçok sebep olabiliyor ama bu durum uzun sürerse muhakkak getirin demişti ve bu süreçte bol bol yaş mama vermekte sıkıntı yok kuru maması ve suyu da dursun ama yaş mama da koyun amaç yemesi demişti ama rahatlamak için veterinerinize de bir sorun isterseniz.

milodelisi

Açlık sınırı hakkında bilgim yok ama 2 günü aşması normal değil:( Bizde kısırlaştırma sonrası değilde 2 yıl önce hastalığında oldu. 2 gün bir şey yemedi. Ne yese kardır dedik. Bizimki rozbeef, yufka, yoğurt ve tavuk delisi. Normalde ayda 1 çok az verdiğimiz şeyler.Ama o gün önüne yufka ve rozbeef koyduk. Ardından suyunu ılıtıp tavuk vermiştik. Zar zor rozbeefi yedi. Zaten en ufak birşey girdiğinde enerjisi yükseliyor. Onu yedikten 5-10 dk sonra ötekileride yedi. Sizinkinde halsizlik yoksa enerji veren gimcat multivitamin paste i önerebilirim. Yemese bile siz patisine veya agzının kenarına sürünce kendini temizleyecek diye onuda yalamış oluyor. Bir gelişme olursa haber verin ne olur:) Aklım kalır.

kediaskim

Veterineriniz en iyisini bilir. Hemen arayip sorun 2 gun çok fazla bir süre

Nayeli

Aradım veti. Tavuk haşla dene dedi. Yemezse getir takviye yakalım dedi. Stresten ne dediğini hatırlamıyorum. Ya vitamin iğnesi dedi ya da serum.
Size şu saate kadar denediklerim anlatıyorum : gimcat vitamin macunu bunu yalıyor, ama zar zor, ona bile gücü yok sanki...
Çiğeri en hasta İştahsız halinde bile yerken , dün yemedi
Yaş mama en kalitelisinden tutun en şekerli sine kadar beş çeşit denedim yemedi. Sulandırdığım verdim yine yemedi... suyu bile içiyor bn içiriyorum şırınga ile yavaşca.
İşyerindeyim ama aklım onda. annem babam ve ablam şimdi ilgilenecek. Son durumu sizlerle tekrar paylaşırım çok teşekkür ederim

Normaldır zaman taniyin

Badems

Bence ciğer yediyse sıkıntı yok en azından yemiş bir şeyler. Her kedi farklı oluyor demek ki sizinki biraz daha yavaş bir şekilde normal dönecek ki başlamış zaten. Bence dert etmeyin çok iyidir sıkıntısı yoktur :)

Bunalıma girmis olma ihtimali olabilir mi??

Nayeli

Aynen öle yaptım dedim bare suyu basayım 2 ml verdim . Yarım saat arayla vercem . En azından midesi bulanmadan azar azar su vercem. Biraz da yaş mamanın suyunu koyacam. Belki iştah açar. Açlık sınırı ne zmn acaba

milodelisi

Açlık sınırı hakkında bilgim yok ama 2 günü aşması normal değil:( Bizde kısırlaştırma sonrası değilde 2 yıl önce hastalığında oldu. 2 gün bir şey yemedi. Ne yese kardır dedik. Bizimki rozbeef, yufka, yoğurt ve tavuk delisi. Normalde ayda 1 çok az verdiğimiz şeyler.Ama o gün önüne yufka ve rozbeef koyduk. Ardından suyunu ılıtıp tavuk vermiştik. Zar zor rozbeefi yedi. Zaten en ufak birşey girdiğinde enerjisi yükseliyor. Onu yedikten 5-10 dk sonra ötekileride yedi. Sizinkinde halsizlik yoksa enerji veren gimcat multivitamin paste i önerebilirim. Yemese bile siz patisine veya agzının kenarına sürünce kendini temizleyecek diye onuda yalamış oluyor. Bir gelişme olursa haber verin ne olur:) Aklım kalır.