Ben Vet Olmak İstiyorum Ama Bilmediklerim Var

tugbabattal

Veteriner olmayı çok istiyorum 10. Sınıfa gidiyorum ve hangi bölümü seçmeliyim vede üniversite olarak İzmir'de ne seçmeliyim puanım kaç olmalı

7 CEVAP

Mehmetkr

Sayısal seçmelisin. Eğer evcil hayvanlar ile ilgilenen bir veteriner olmak istiyorsan istanbul İzmir Ankara gibi yerlerdeki üniversiteleri, çiftlik hayvanları ile ilgilenmek istiyorsan konya Elazığ gibi yerleri tercih etmelisin veterinerlik en seçici olan üniversite Ankara veterinerlik ilk 50.000 alıyor. Onun dışındaki herhangi bir veterinerlige girebilmek için en kotu ilk 200.000 de olman gerekiyor ama evcil hayvanlar ile ilgilenmek istiyorsan hedefin en az 80.000 olmalı ki düzgün bir üniversite okuyabilesin

Mehmetkr

Şunu da söyleyeyim en zor diye Gosterilen tıpta bile sadece insanı incelerken veterinerlikte birkaç çeşit hayvanı inceleyeceksiniz. Yani zor bir bölüm

SerraYanmaz

Hekim olmak için veterinerlik tekniker olmak için laborant ve veteriner sağlık (2 yıllık) tercih etmelisiniz
Veterinerlik taban puanı dokuz eylül üniversitesinde 356 ama sıralama daha önemli

miyathecatt

Google'dan kendiniz araştırarak bulabilirsiniz aradığınız cevapları.

whistle

Arkadaşlar yardımseverliğiniz gözlerimi yaşarttı.

Ayseenur10

MatFen bölümünü seçmelisin MF yani

Ayseenur10

Lise için söyledim bunu üniversite için arkadaşımız yazmış zaten :)