Tüy Döken Kediye Mama Önerisi

Ahmetemind

Ankara - Norveç Orman Kırması Kedim son zamanlarda çok tüy dökmeye başladı.Her gün tüylerini tarıyoruz ve haftada bir haşlanmış yumurta sarısı veriyoruz ancak hala tüyü dökülüyor pro plan iyi dediler sizce almalımıyım?

20 CEVAP

polo

yaşını belirtmemişsiniz ama benim oglum 10 aylıktan itibaren kasım ayın dünyalar kadar tüy döktü o dönem ek gıdayı kestim sadece mama su hills royalcanin ve bozitayı karıştırıp vermeye başladım şuan tarıyorum ama tarak nerdeyse boş evde tek tüy yok çok rahatım kızgınlık döneminde olmasına ragmen tüy sorunu bitti mamadan kaynaklımı bilmiyorum ama bu karışım her anlamda bana iyi geldi

kediaskim

Fürminatör kullanın. Benim kedimde norveç orman kedisi ve tüy konusunda sıkıntı yaşamadık. Biz bonachibo kullanıyoruz. Tabii bünyeden bünyeye değişir

Gofretsla

Kesinlikle furminatör tarak
Acana, orijen,N&D,profine,tow gibi kaliteli mama kullanmalısınız
Siz hangi mamayı kullanıyorsunuz?

Ahmetemind

Bonacibo kullanıyoruz 2 haftada bir felix yaş mama veriyoruz bu arada kedi henüz 5-6 aylık

Puppy730

Tarak olarak furminatör, mama olarak Wildfield, Acana, Orijen, N&D (tahılsız seri). Bu markaların balıklı mamalarını seçmeniz deri ve tüy sağlığını çok daha olumlu etkiler.

mimar_mek

Sanabelle Hair & Skin Tahılsız maddi imkanınız varsa önerim budur... birmanda çok işe yaradı

Gofretsla

Sanabelle belki olabilir felix yaş mamayı kesin. Felix Kalitesizdir hemde çok ben bozita,profine,TOW ve schesirin konservelerini öneririm. Kuru mama olarak bonacibo bizde kepeklenmeye sebep oldu:( tüy dökümü fazlalaştı. Kesinlikle önermem uygun fiyatlı arıyorsanız
Profine,BOZİTA BRİT CARE öneririm ki BOZİTA ve BRİT CARE sadece kedilerinki iyi köpek maması berbat.

Giraybal

Acana

Giraybal

Nd olur

Giraybal

Orijen en iyisi

polo

yanlız şöyle bir durum var 5..6 aylık kediler gelişim çagının doruk noktasında dişleri tüyleri sürekli yenileniyor dökülme normal bizimki yaza denk gelmişti günde beş kere havlunun arasına dürüm yapıp çalkalıyordum tüyleri için buda bir dönem olarak düşünün büyüyor yani

Ahmetemind

4 yıl olmuş niye birden üste çıktı bu gönderi :)
Düzenli olarak furminatör kullanarak çözmüştüm o zaman tüy dökme olayını, teşekkürler yine de herkese

kediaskim

Acana, orijen gayet iyi mamalardır. ND yi benim kızım beğenmedi. Her kedinin huyu suyu farklı tabii

Humoss

Benim kızımda bı ara çok tüy döküyordü sonra profine tüy dökümü için olan mamasını kullandık veterinerimize sorup iyi bir mama olduğunu söyledi sonra dökülmesinde fark edicek derece de düzelmeler oldu

Gizen

Benim kedim 1,5 yaşında kısır erkek kedi. Çok tüyü dökülüyor. Bi kucağımıza alıyoruz her yerimiz tüy. Reflex plus kısır mama kullanıyorduk. Şimdi Hils kısır ton balıklı mama kullanıyoruz.Başka neler kullanabiliriz?