Kedim Yatağıma İşiyor Annem Artık İstemiyor Ne Olur Yardım Edin!!

betulerdem

İlk yaptığında kızgınlık dönemindeydi kısırlaştırdık, ikinci seferinde annemi zor ikna ettim kapıyı kapalı tuttuk odaya girmesini yine içer yatağa diye. Bugün azıcık bir şey açık kalmış odanın kapısı yine aynı şeyi yaptı. Ne istiyor anlamıyorum bir sorunu da yok değişen bir düzeni de. Kimse onu rahatsız etmiyor dün akşam daha sürtünüyordu bana sev beni diye. İstemiyor artık annem nolur yardım edin.

21 CEVAP

elifbasmanav

Aynı sorunu misliyle bende yașadım. Benimki haftalarca her iki tuvaletini de yatağıma yaptı. Öncelikle çamaşır suyuyla vs. silmek çözüm değil. Amonyak içeren her ürün kedinizin tuvalet algısını güçlendirecektir. Ben farklı bir kum aldım ve yatağımı değiştirmek zorunda kaldım. Șimdi her şey yolunda. Dilerseniz tuvalet eğitimi için olan spreyler de var, işinizi görebilir

aycacetin2472

Evet ilanekle. Bizim. Sokakta birisi. Kedisini. Sokaga saldi. Kedi. Haftalarca agladi. En son. Intihar etti :(

ilanekle

Ahhh kıyamam yaaa. Nefret ediyorum o insanlardan elimde olsa....

aycacetin2472

Aynn. Bnde. Nasil. Sokaga. Atabiliyolar ya. Yazik. Deyilimi. O canlara. Nasl kiyabiliyolar. Anlamiyorum

Duman14

O zaman anneniz bu duruma katlanacak ya sirkeyle silmeli ya da yatağın yerini değiştirn odanızda her hangi bir düZenleme yapın odanızın kapısı kapalınolsun kapının önine geldiğinde hemen tuvalete götürün bir iki kere tuvalete yaparsa oraya alışır

İran kedisimi kedinizin cinsi nedir

Alıştıysa ...

ilanekle

Annenize onun kendinizle eş değer bir canlı olduğunu söyleyin derim. Ona anlatın yani. Ondan ayrılmanızın onu nekadar üzeceğini söyleyin. Sunu eklemeliyim ki sahiplerinden ayrılıp sokaklara düşen evcil hayvanlar intihar bile edebiliyor.
Duman 14 ' e katılıyorum. Onun dediği gibi yapın.

alışmış olabilir ya

üzerine gitmwyin ama :(

yanik_kedi

Duman14 Keşke alsaniz ve ilan açsaniz imkânınız var mı acaba?

Duman14

Ailemle yaşıyorum durumumuzda maddi olarak biraz zor duman çok hasta oluyor diye acana kullanıyoruz ama o bile zor yani birde taşınıcaz bu yazın başında ben çok istiyorumda durum el vermiyor annemde bakar ailemde sever birde duman şuan çok küçük kısırlaştıramıyoruz yavruları olcak illaki ne yaparız bilmiyorum sahiplediririz büyük ihtimal ama elimde olsa sokakta gördüğüm tüm kedileri alırım yani çok seviyorum ben bir de benim duman ev ortamından aldığımızdan heralde şımarık bir şey sevdirmez yeni gelen kedilere saldırır kucak sevmez garip bir şey

betulerdem

Sokağa bırakmak çok acımasızca bir davranış... Bakamıyorsan bakabilecek birine sahiplendirirsin yazık günah o da can

dollfacepersian

Duman14
Suan kısırlaştırmak için küçük olabilir ama neden illaki yavruları olacak anlayamadım

Duman14

Hep oraya işemiştir bir dönem o zaman oraya alışmıştır tıvalet olarak takip ederek yaptığı zaman direk kendi tuvaletine götürün sorun olmazssa yatağınızın yerine değiştirin ve üstüne biraz sirke dökün çamaşır suyu deterjan bulaşık suyu va kimyasallar kedileri daha çok çekiyor o bölümlere temizlik yaparken benim kedm kovanın yanında oturuyor resmen dediklerimi yaparsanız gelmez bir daha diye düşünüyorum hala yapmaya devam ederse stres veya depresyonda olabilir veterinerinize danışın :)