Acill! Ölebilirler :(

yumospika

Arkadaşlar koronadan dolayı babam evimizin başka bir odasında karantinadaydı. Tek başına sıkılır diye kuşları odasına koymuştuk. Bugün karantina dönemi bitti ve kuşları geri aldık. (Babam 2 haftadır karantinadaydı)
Mamaları bitmişti. Aç kalmışlar o yüzden ikisi kabarmışlar ölceklermiş neredeyse. Ben mamalarını koydum yediler ama halen kabarıklar bir şey olur mu?

19 CEVAP

suledoruk

Gördüğüm kadarıyla kafes zaten küçük bir kafes bir kuşun bişe içinde rahatça yaşanası mümkün değil her gün odanın içerisine salınması uçması şart kanatları için. Ve siz o küçücük kafese 2 kuş sığdırmışsınız bu hayvanlar kanatlarını nasıl açıcak hiç mi vicdan yok düşünce yok sizde!!! 2 hafta boyunca kendiniz su içmeyi yemek yemeyi bildiniz de şu kadarcık canlara yem vermek aklınıza gelmedi mi? insanın aklının ucuna bile gelmez mi hiç ya minicik kafese kapatmış gitmiş oh ne ala süs onlar da dimi!! Kendinize eğlence yapmışsınız zavallı hayvanları. En kısa zamanda sahiplendirin hayvanlar dışarıda olsa bile kendilerine sizin baktığınızdan daha iyi bakarlar .

balim16

siz soruda aç kaldılar yazmışsınız cevabınızda da yemlerini değiştirdik yazmışsınız ne kadar süre yem ve su verilmediğini yazsaydınız linç edilmezdiniz kuşları bu süreçte hiç salmadınız mı ayrıca koronavirusün hayvanlara bulaştığını bildiğiniz halde yaptığınız tabi ki yanlış bir şey konumuz sizin ihmalkarlığınız hayvan tecavüzcüleri, katilleri değil lütfen bari bu saatten sonra düzgün bakın bakamıyorsanız da bakabilcek birine verin

yumospika

Bir soru sorduk neler yazmışsınız kim dedi yerlerini sularını değiştirmedim diye? Yem kapları babamın yanındaydı kendisi değiştiriyordu. Aynı şekilde sularını da. Sanki hayvanlara işkence çektirmişiz gibi şeyler yazmışsınız ya! 2 tane kuş çok yiyor babamın da gözünden kaçmış. Buraya böyle şeyler yapacağınıza önce gidin hayvan tecavüzcüleri, katillerine bu sözleri söyleyin! Ayrıca kafeste küçük değil fotoğraflardan öyle gözüküyor. Kuşları zaten babam evlatları kadar seviyor. Biraz ölçüp konuşun ben buraya yemleri bitmiş yazdım sadece. Yemlerini vermedik unutmuşuz falan demedim. 2 tane kuş yani çok yiyorlar babam normalde hergün kontrol ederdi. Hasta adam yatıyor kalkıyor gözünden kaçmış. Biraz dengeli konuşsanız daha iyi olurdu. Sinirden resmen küplere bindim ya! 😡😤

Salihaylmz

Onlar babanızla birlikte 2 haftadır karantinadaydi anladığım kadarıyla asıl sorum şu; babanızı da acaba aç ve susuz mu bıraktınız acaba?
El insaf.