Acill! Ölebilirler :(

yumospika

Arkadaşlar koronadan dolayı babam evimizin başka bir odasında karantinadaydı. Tek başına sıkılır diye kuşları odasına koymuştuk. Bugün karantina dönemi bitti ve kuşları geri aldık. (Babam 2 haftadır karantinadaydı)
Mamaları bitmişti. Aç kalmışlar o yüzden ikisi kabarmışlar ölceklermiş neredeyse. Ben mamalarını koydum yediler ama halen kabarıklar bir şey olur mu?

19 CEVAP

Masalkusu

Ayrıca hayvanları koronalı hastayla aynı odada bırakmak ne kadar sağlıklı danıştınız mı bir veterinere? Şaşkınlık içinde okudum ne yalan söyleyim 😐

Masalkusu

Çok afedersiniz anlamadım mamaları bitip aç kaldıkları için mi ölebilirler. Babanız koronadan ayrı odada kuşlarla olabilir bunun kapıya mama su bırakmakla ne ilgisi var ki. Kapıdan alıp hayvanları beslemek çok zor değil. Siz bile maskenizi eldiveninizi takıp mamalarını koyup çıkardınız.

gozdeyilmaz

Yanlış anlamayın ama soruyu anladığım kadarıyla bile isteye ölsünler demişsiniz. Babanız evde karantinada olduğuna göre durumu çok kötü değilmiştir hiç mi kafasını kaldırıp bakmamış ya da sizin hiç mi aklınıza aaa kuşların maması ne oldu diye gelmedi. Olmaz mı sizce onlarda birer can iki hafta bir odanın içinde kafeste merhamet yani merhamet

ZehraBulutt

Kusura bakmayın da burda suç sizde. 2 hafta boyunca babanızı aç susuz bırakmadınız di mi o odada. Kuşların yemini suyunu neden kontrol etmediniz?

senaau

Şaka gibi gerçekten. 6 yaşında kuşum hastalandı kafesin tabanına indiğini görünce ağlaya ağlaya götürdüm veterinere. Öleceğini anlamama ragmen pes etmedim son dakikaya kadar siringayla besledim,su içirdim. Oyuncak mi bunlar? Canı sıkılmasın diye babasının yanına odaya koymuşlar. Babana da mı 14 gün boyunca yemek ve su vermediniz? Nasıl aklınıza gelmiyor o hayvanların da mamasını suyunu tazelemek? Babanız CANI SIKILMASIN diye oynarken hicmi farketmedi mamalarınin sularının bittiğini kafesinin leş gibi olduğunu? Şaşkınlıkla okudum sorunuzu. Çok yazık

mywonderfulpet

Böyle bir şey yaşanmış olamaz ne bu böyle deli saçması gibi. Koronalı baba sıkılmasın diye kuşları koymuşlar da 2 hafta karantina da kuşlar aç kalmış ölecekmiş de. Evde yaşayanların akli dengesinin yerinde olmaması lazım kuşların bakımı ve beslenmesi gerektiğinin düşünülmemesi için.

mycutecat

İnanamıyorum çok yazık. Bu nasıl bir sorumsuzluk. Kendiniz yemeyi ve içmeyi unutmassınız ama. Çok yazık çok.

Tengu

2 haftada suları da bitmiştir 2 kuş 1 haftada çok rahat bitirir o suyu ki suları da en kötü 2 günde bir değişmeli umarım kuşlara bir şey olmaz. Aç susuz kaç gün kaldılar kim bilir size de geçmiş olsun

Mehmetkr

Lütfen kuşları satın bakın sahiplendirin bile demiyorum satın ister parayla alsın ister beleş herkes sizden iyi bakar bu hayvanlara

Banu79

Kibar ol, kibar ol, kibar ol...
Sizin gibi insanlar hayvan bakmasın lütfen rica ediyorum. Biz eziyet edilen canları sokaklardan topluyoruz sizin gibi oluşumlar eziyet ediyor. Bir de utanmadan buraya danışmışsınız bu sorunu. Pes.
Hemen yemlerini verin ve hergün yenilenicek o yemler. Sularına da vitamin koyun. Dua edin ölmesinler vebali boynunuza olur. Zaten 3 gram canları var.

Yuvalarının içi çok pis içini temizleyin koronayla yemini suyunu tazelememenin ne ilgisi var çözemedim sıkıntıya da girmiş olabilirler 1 odanın için de

sugartgecat

evladının suyunu yemegini de unutmazsın ya

Alperen07

Mamasını suyunu verin sıcak tutun üşüyünce de kabarıyorlar ölmezler inşallah

Merve203

İnanamadim okurken. Sevgi boyle bir sey degil.

elifozzdemiir

en kotu pirinc islatip da verilebilirdi bence.