Kuşum Bana Trip Atıyor

Napim

Kuşum sürekli ısırıyor. Konuşuyorum yinede yüz vermiyor. Ceviz veriyorum çekirdek veriyorum yemiyor bile. Uzatıyorum kafasını çevirip yemiyor.nasıl güven kazanabilirim

1 CEVAP

velicankaya

Kuşunuzu kafes içinde alıştırmaya çalışmayalım lütfen bu kuşunuzu sizden daha çok uzaklaştırabilir çünkü onun yaşam alanını işgal ediyorsunuz ben kuş eğitmeniyim benim 3 kullandığım 3 adım var.
1.adım kuşunuzun kafes dışında en çok zaman geçirdiği yerden kuşunuzun en sevdiği yiyeceği (dal darı, çekirdek, kuruyemiş vs.) yavaşça uzatın eğerki kabul ederse bu şekilde 3 gün onu besleyin bu sırada asla aç bırakmayın çünkü bazı insanlar öyle yapıyor 3. günden sonra avcunuzun içinde vermeye başlayın zamanla sizden zarar gelmiyeceğini anlayıp size güvenecektir eğerki korkup kaçarsa boşa bu yöntemle uğraşmayın
2.adım
Kuşunuzu akşam kucağınıza alın ve onu sevin nazikce kaçarsa biryere konuğunda onu ışığı kapatıp tutun ve kucağınıza koyun ışığı açın kaçtıkça tutup kucağınıza koyun ve onu sevin günde 15 dakika yeterli fazlası kuşu strese sokabilir
3.adım
En verimli yöntem bu bunu her kuşta kullana bilirsiniz kuşunuzu alın ve onla beraber 2 perdenin arasına girin yani güneşliğin ve tülün arasına girin kuş oradan kaçamıyacağı için mecbur sizin üstünüze konacaktır bu yöntemin detaylı anlatımı
https://youtu.be/gfFv_r7bjaQ
Bu videoda bulabilirsiniz
Unutmayın ki kuşların da bir canı vardır ve onlardan birini evinize getirdiyseniz bunun sorumluluğunu almalısınız
Ben İstanbul çekmeköy de oturuyorum ele alıştıra aldığınız kuşunuz varsa ben de alıştıra bilirim
[email protected]
Bana bu mailden ulaşabilirsiniz herkeze sağlıklı günler dilerim