Alaska Kurdu Nasıl Bir Seçim?

emreyldz

Arkadaşlar merhaba bizim bir bahçemiz var 2 dönümlük bu alana bir köpek bakıyorum. Babaannem evde tek kalacak kışın dedem akşamları gelip sabah işe gidiyor. Hem babaannemi koruyacak hem de oyun oynamayı seven bir ırk istiyorum.Sizce ALASKA KURDU uygun mudur? Köpekleri iyi bilen arkadaşlar bilgi verirlerse sevinirim. Şimdiden Teşekkür ederim...

32 CEVAP

dollfacepersian

Tabi ki karakterinde var ise uyarır.
Siz bence ilanlara bakın,bu özelliklere sahip beğendiğiniz kopekler için ilan numaralarını arayın detaylı bilgi edinin. Bence kesinlikle istediğiniz bir kopeği bulabilirsiniz.
Size alışma konusunda endişeniz olmasın,bolca ilgi ve sevgiyle alışmada hiç sıkıntı yaşamazsınız

emreyldz

çok teşekkür ederim. bilgi edinmiş oldum.

emreyldz

peki sibirya kurdu uygun değildir dimi öyle duymuştum bazıları hırsızla kaçar diyorlardı

dollfacepersian

Bu kopek size çok uygun geldi bana.
Arazilerde yaşamaya uygun,bekçilik ve koruma özelliği bulunuyor. Sosyal,eğitimi ve aşıları var. Çok tatlı bir kopek ayrıca https://sosyal.petlebi.com/yuva-ariyor/33140-badem-yeni-yuvasini-ariyor

Boxer ve Avustralya Çoban Köpeği anlattıklarınıza uygun görünüyor. (İlk kez köpek bakacaksanız boxer almayı tercih etmeyebilirsiniz.)

emreyldz

tekrar teşekkür ederim..

emreyldz

evet zaten kardeşim o tarz köpeklerden korkuyor

emreyldz

Evet teşekkürler

emreyldz

Princher uygun mudur?

petokulu

yeriniz varsa çok iyi bir seçim https://petokulu.com/alaska-kurdu-egitimi-ve-ozellikleri/ özellikleri harika

actsahra

koruma konusunda rotweiller ya da alman kurdu önerebilirim alaska kurtları eğitimde çok zorlayıcı olabilir ayrıca yazları sıcak olan bi bölgede yaşıyosanız alaska kurduna kesinlikle işkence olur alman kurtları eğitimde korumada ve uyarmada çok iyidir ayrıca güçlüdürler rotweiller ise çok çok güçlüdür sanayi yerlerinde görebilirsiniz koruma köpeği olarak kullanıldığını ama bu köpekleri çok iyi eğitmeniz lazım yabancılara kendini sevdirtmeyecek şekilde eğitilmesi şart eğer babaannenizi korumasını istiyorsanız sadece sizin izin verdiğiniz kişiler sevmeli bahçedeyken bu ırkların hepsi çok enerjik ve büyük ırklardır oyunu eğitimi ve egzersizleri düzenli olmalıdır ve koruma köpeği olacaksa kısırlaştırılmış dişi köpek öneririm erkek köpekler bir dişi gördüğünde savunmasız kalacaktır iyi günler dilerim umarım yardımcı olmuşumdur alaska kurdunu önermiyorum sizin taleplerinizi karşılamıyor çok başına buyruk ve itaatsiz olabiliyorlar ☺️

Siyammm

Merhaba ASLA değildir alaska kurdu gün boyu bahçede duramaz cane corso olabilir sadık ve koruyucudur

Merhaba bende bilgilerimi paylaşayım...
Öncelikle Alaska kurdu çok koruyucu bir köpek irki değildir.
Ona benzeyen Alman kurdunu besleyebilirsiniz bizim Almanyadaki evimizde var.Bahçede bakıyoruz gayet uyumlu.Doberman da alabilirsin bu 2 side hem oyuncu hem koruyucudur.

Merhaba bende bilgilerimi paylaşayım...
Öncelikle Alaska kurdu çok koruyucu bir köpek irki değildir.
Ona benzeyen Alman kurdunu besleyebilirsiniz bizim Almanyadaki evimizde var.Bahçede bakıyoruz gayet uyumlu.Doberman da alabilirsin bu 2 side hem oyuncu hem koruyucudur.

Shaco

labrador seçme derim kısa tüylü ve ince derili olduğu içn sert iklimlere dayanamayabilir goldenlar kürkleri kalın dışarıda bakmaya uygundur hem sevecendir hemde dominant değildir bence en uygun ve kolay bakımlı bahçe köpeği