Güvercinlerime Yem Önerisi? Önemli:(

Gofretsla

Merhaba
Ben balkonuma büyük bir tahtadan yuva yapmıştım artık güvercinlerim oraya geliyor uyuyor, yavruluyor şimdilik açık buğday veriyorum ama hiç güvenmiyorum kuşçudan alıyorum arkadaşlar aklımda
Papağan yemi yedirmek var sizce uygun olur mu? Ya da buğdayı kapalı mı alsam? Ama ben hep kraker yesem sıkılırım:( onlarda hep buğday yiyince sıkılır bakliyatlari karıştırıp mı versem önerilerinize hep açığım bana yardım edermisiniz?

6 CEVAP

Gofretsla

Teşekkürler sipariş verdim Allah Allah yıllardır besliyorum hiç güvercin yemine rastlamadım size çok teşekkür ederim en kalitelisini seçmeye çalıştım sipariş verdim:)

Gofretsla

Peki
Yavru guvercinlere şöyle bakıyorum
Gebe olan(böylede tuhaf oldu) güvercini ve çiftleştiği erkek kuşu eve alıyorum 2 saate 1 sıcak suyu değiştiriyorum(sıcak su torbası) suyuna vitamin koyuyorum (diğer guvercinlere verdiğim gibi değil daha farklı yurtdışından gelen gebe kuşlara özel bir vitamin) yavrular doğduğu an ağızlarına güvercin (kuş yavru süt tozu ve kendi hazırladığım karışımı ağızlarına şırınga ile veriyorum vermeden önce havluyla kuruluyorum sonra kuş yuvası şeklinde ısıtıcılı ve hafif ışıklı samanlı bir yere koyuyorum her saat kontrol ediyorum(sularına yavru kuş vitamini koyuyorum) zaten anne bakımını yapıyor sizce yaptıklarım doğru mu? yavru bakımıyla ilgili sitelerdede birşey yazmıyor. Önerebileceğiniz bakım tavsiyeleri var mı?

Güvercinler sadece buğdayla beslenmemelidir. Farklı tohumların karışık olduğu[güvercin yemleri] var,(http://www.************.com/arama/?k=kar%C4%B1%C5%9F%C4%B1k+g%C3%BCvercin+yemi) onlardan kullanabilirsiniz.

polo

arasıra bulgur ıstalıp verin ben camın önüne gelenlere veriyorum bazen ekmek ıslatıyorum hemde bayat ekmekler ziyan olmuyor hemde onlara çeşit oluyor

polo

bahsettiginiz bakım muhabbet kuşu gibi kafes kuşlarına özel bi bakım aslında güvercinler yabani doga kuşlarıdır ve o kadar özel bakım istemez hatta bildigim kadarı ile yumurtasına yada yavrusuna dokunursanız onu beslemez diye biliyorum yuvalarını temiz sıcak tutun yemlerini ihmal etmeyin gerisini anne kuşlara bırakın bide ciddi anlamda dikkat etmeniz gereken şey parazit ve bit pire konusunda güvercinler her yere girip çıktıkları için ciddi sorun buna evde çocuk varsa çok dikkat etmeniz lazım

Gofretsla

Kuşları 5 metrelik kapalı balkona koysam ne olur? Zaten veteriner bir sprey verdi dikkat ederek sıkıyorum bit falan kalmıyor. Hepsi de yaptığım tahta yuvalarda kalıyor yıllarca hatta bazen hiç çıkmıyorlar kapalı balkona koysam en azından kışın birşey olur diye korkuyorum onlar benim canlarım:(