Merhaba Ben Yaklaşık 4 Ay Önce Bu Sitede Oğlum, Bebeğim, Kedimi..

merhaba ben yaklaşık 4 ay önce bu sitede oğlum, bebeğim, kedimi.. özel sebeplerden dolayı sahiplendirmiştim. Hatta paylaşımımın altına 'sahiplendirdikten sonra iletişimde kalınacak' diye belirttim. Ve bir kişiye sahiplendirdik 20 Temmuz 2020 de. Fakat kadın şuan da beni watsapp dan engelledi normalden yazdım uzun uzun onu çok merak ettiğimi, iyi mi olduğunu.. herşey yazdım fakat kadın beni hep geçiştirdi ve yalan söylediği çok belli oluyordu. Şuanda da oğlumu tam 156 gündür görmüyorum. İnternette kayıp ilanı verdim. bütün arkadaşlarıma söyledim onlarda kendi sosyal medya hesaplarında paylaşttılar. Fakat hala bir haber alamıyorum. Polise falan gitsem elimde sözleşme yok fakat başka bir kanun varmı da bilmiyorum.. LÜTFE bana yardımcı olun:( lütfen

11 CEVAP

Ben yargılamak istemiyorum özel sebeplerden demişsiniz ama sahiplendirirken bunları düşünmeniz lazımdı çünkü herkes sizin kadar kediye iyi bakmayabilir. O yüzden verirken iyi analiz etmek lazım. Belki hayvan öldü başına bir şey geldi o yüzden sizi geçiştirdi yada iletişimde kalmak istemiyordur sizinle bilemeyiz. Bununla ilgili bir şey yapamazsınız büyük ihtimal. Kadının evini falan bilip gitmeniz lazım başka türlü çözülmez. Şuan eziyet edilen hayvanlara bile bir şey yapılmıyorken polis size yardımcı olmaz.

Alperen07

Daha önce hiç kedi beslememiş birilerine vermek istemedim demişsiniz ben de dört ay önce petlebiden buldum ve sahiplendim kedimi tabi kaç kişi bana kedisini vermek istemedi öncesinde nedeni üç çocuğum olması ve daha önce evde bakmamış olmamız ve şansım Leo yu buldum sahiplendim dört ay oldu hala eski sahibi ile mesajlaşırız sürekli video resim atarım ki bana resim at bile demedi verirken ama ben içi rahat etsin diye atıyorum sonuçta minnoşumu bu yaşa getirmiş Vel hasıl sahiplendirme yaparken önceden beslemiş beslememiş çok önemli değil bence . Karşı tarafın vijdan ve merhametiyle alakalı o da şans... Umarım sorununuz büyümeden çözülür. Eminim isteyerek vermemişsinizdir çünkü alışınca ayrılmak çok zor.

Seydacelk

Yani pek bilgim yok ama sahiplenen kişi neden sizi engelledi? Hiç mi resim vs atmadı size. Yavrularınızı neden güvenmeden veriyorsunuz çok üzülüyorum böyle şeyler okuduğumda ben de daha önce kızımı sahiplendirdim hala nadir de olsa alan kişi fotoğrafını atar mutlu olurum

baranertaga

Siz de yazın bir resim ayın bir daha rahatsız etmeyeceğim deyin. Ya da adresini biliyorsanız gidin kapısına dayanın

FerhatKilc

Umarım yanlış ellerde değildir üzüldüm

İyi birisiydi eve geldiğinde kaç kişi aradı ama arayanların çoğu beyaz tüylü olduğu için istediler yada daha önce kedi sahiplenmediklerini söylemişlerdi o yüzden onlara vermedim. Ben ilk başta bana fotoraflarını atarmısınız eğer rahatsız etmessem dedim oda hayır ne rahatsızlığı dedi. Verdikten sonra fotoraf atmayınca ben yazdım nasıl alıştımı diye.. Sonra annneme işte kızınız bana hep mesaj atıyor demiş halbuki kendini atabilirsin demişti. İşte baktağımda beni engellemişti. Bende normal den yazdım ben sadece görmek isyiyorum falan diye ama oradan da beni rahatısız etmeyin tarzında şeyler söyleyip durdu. Polise şikayet etsem ne diyeceğimi bilmiyorum

Mehmetkr

Yaptığı şeylerin hiçbiri yasa dışı değil polise şikayet ederseniz kendisini rahatsız etmemeniz söylenen birine sürekli mesajlar attığınız için siz suçlu çıkarsınız

Mrssvvl

Belki de yani başına birşey gelmemiştir ama kediyi sahiplenen kişi sizinle iletişime geçmek istemiyordur o yüzden böyle yapmıştır

ortada yasa dışı bir şey olmadığı için şikayet etseniz de hiçbir şey değişmez üzgünüm

Peri06

Sonuçta kediyi sahiplendirirken mesajlaştiysaniz yazili kanitiniz varsa elinizde evini de biliyorsaniz gidin bakin. Sözleşme yapmadik diye once her dediğime tabi canim ne demek deyip aldiktan sonra kalleşlik yapiyorsa orada bir b.kluk vardir. Yoksa niye 2 fotoğraf video atmaktan gocunsun bir insan.

Verdatrtp

Sahiplendirdiğiniz kişinin adresini bilmiyor musunuz? hiç evine gitmediniz mi? Sizi engellemiş bile olsa sonuçta numarasını biliyorsunuz ayrıca polis bu konuda bir şey yapmaz. Ben olsam başka bir numaradan ya da telefondan yazardım o kişiye yine, engellediyse muhtemelen ya bir şey olmuştur kediye ya da kediye bakmak istemeyip bırakmıştır belki