Kedim Kızgınlığa Girdi Acil!!

Sule34

Arkadaşlar 6 aylık kedim kızgınlığa girdi. İğne yaptırmak istemiyorum zararlı olabiliyormuş galiba. Veterinerimiz kısırlaştırabiliriz dedi ama bende internetten bakarken kızgınlık döneminde sakın kısırlaştırmayın diyen birine denk geldim. Ne yapsam bilemedim yaş olarak uygun mu bide bu dönemde kısırlaştırma olur mu? Ameliyat öncesi yapılması gereken tahlil var mıdır? Çok ani yakaladı beni ben 8 9 aylıkken kısırlaştırmayı düşünüyordum. Bide veteriner 450 TL dedi ameliyat parasına sizce nasıl?

14 CEVAP

dollfacepersian

Hormon iğnesi yaptırmamanız çok iyi olmuş, hormonları baskılamanın zararı olduğunu birçok veteriner yazılarında okumuştum.
Bence kısırlaştırmak için uygun. Kediler bu yaşlarda ergenliğe girebilirler. Kan testi yapılması çok iyi olur. Olacak diye şey yok ama ameliyatı riske sokacak şeyler varsa anlaşılır. Bir şey çıkmazsa da kedinizin sağlıklı olduğundan emin olmuş olursunuz. Fiyat bana pahalı geldi.
Ben erkek kedimi kan testleri dahil 300 kusur bir fiyata kısırlaştırmıştım

Queeninannesi

İstanbuldaysanız fatih hayvan hastanesinde 145 tl

Ben yaşam veteriner kliniginde 145 tl ye kısırlaştırdım bugun zaten genel olarakta oraya gıdıyorum gayet memnunum cok guzel ılgılenıyolar kedinin orda kalıp kalmamasıda size baglı

hazalsenol

Fatih hayvan hastanesi bir yaşından önce kısırlaştırmıyor. Ancak fiyatlar ortalama 300 kan tahlili isterseniz artı 100 tl alıyor istanbul özel klinikler

Sule34

Veterinerime bu fiyatları söyledim kendisi Beylikdüzünde toplantı yapılmış odanın belirlediği fiyatlar bunlar dedi. Hatta daha düşük fiyat bulursanız bana söyleyin odaya dilekçe yazayım dedi. Bide fotoğraf gönderdi dergi gibi birşeyden çekmiş fiyatı gerçektenden 450 TL yazıyor. Aslında veterinerim çok iyi biri nazik kibar insanları kandıracak bir tip yok ama insan şüphede kalıyor. Bende şimdi Fatih hayvan hastanesini aradım 166,00 TL dedi kan tahlili isterseniz tam teşekküllü bir yere gitmeniz lazım dedi. Yaşam Veterineri aradım 170,00 TL dedi kan tahlili içinde dedi. 1 gece kalıyor bizde dedi bırakmak isterseniz gecesi 20 lira dedi. Bu fiyatları vetime söylediğim zaman benim anestezi ilacım zaten o kadar tutuyor, kullandıkları ilaçları iyi araştırın ondan sonra karar verirsiniz dedi. Birde bizim veteriner alttan göbek deliğinin altından yapıyorum estetik dikiş atıyorum dedi. Bu diğer kurumlar bu şekilde mi yapıyor bilmiyorum. Yaşam veterinere sorduğumda sol taraftan yapıyoruz demişti.

Sule34

Bende netten baktığımda dişi için 200-250 civarı yazıyordu ama yıl açısından farketmiş olabilir diye düşünmüştüm. Cevabınız için teşekkürler.

Sule34

Peki orası ameliyattan sonra hemen veriyor mu? Yoksa biraz tutuyorlar mı? Ben kalsın istemiyorum fakat çalıştığımız için daha iyi olacağını düşünüyorum.

Sule34

Amma "dedi" kelimesini kullanmışım :) :)

ilknrdaisy

450 tl biraz fazla.. 170 tl falan da az bilemiyorum insanin kafasi gercekten karışır sonuçta can emanet ediyoruz.. Manisada en iyi veterinerde dişi kedi 300e erkek kedi 200e kisirlastiriliyor. 450 tlye köpek kisirlastirdik biz burada. Ama şehirden şehire fark olabilir. Siz yinede bir kac veteriner daha araştırın

doganveysel

kendi düşüncem kısırlaştırma yapmayın hayvanları saten doğal ortamından koparıp evcilleştirme yapıyoruz uygun bir eş bulup bu dönemini geçirmesine izin verin

patkam

sule34 fatıh hayvan hastamesınde kısırlastırdıktan hemen sonra gerı veriyorlar ama ne kadar fıyatı haatırlayamıyorum ben 200 gıbı yaptırdım dıye hatırlıyorum ama

hazalsenol

Ben aralıkta yaptırdım belki 2017 fiyatı zamlı gelmiş olabilir. Ama benim veterinerim de estetik dikiş attı. Kedim erkek ancak testislerin biri içeride çıktı ve dişi gibi operasyon geçirdi ek para almadı bile baştan böyle konuşmadık sürpriz oldu dedi. İsterseniz fiyat almak için iletişme geçebilirsiniz

mervecem

KEDİLER İLE İLGİLİ AKLINIZA TAKILAN HER SORU İÇİN CEVABINI BULABİLCEĞİNİZ YAVRU KEDİ BAKIMI, ALIŞVERİŞ VE KUTU AÇILIMI VİDEOLARI İÇİN BİR YOUTUBE KANALI LİNKİ ARKADAŞLAR;
https://www.youtube.com/channel/UCOSD8JvQXX71WVyhLAE7dfQ?spfreload=10

YOUTUBE: PME VLOG

Sule34

hazalsenol dediğin gibi sanırım zamlı fiyat 2016 da 350 liraymış. Sanırım bizim vete yaptırıcam ötekileri uzak zaten taksi kullanmam gerekecek. doganveysel 1. si her kızgınlıkta erkek kedi nasıl bulacağım 2. si hamile kaldıktan sonra yavruları nasıl sahiplendireceğim ?