Mamadan Kaynaklı Koku

ceydatpcu

Arkadslar kizlarm 3 aylık royal canin mama kullniyrdum vet daha kaliteli mamaya gecin proplan yada hills dedi bugn hills ton balıklı mama kullnmaya basladik tabiki karstrarak verdim ama kakalri felaket kokuyr tesadufmudr mamadanmidr bu mamayi kullanan arkdslar varmı

20 CEVAP

yanik_kedi

Ben hills kittenı tavuklusunu öneririm onun dışında n&d orijen acana profine güzel mamalardır

yanik_kedi

Aslında bu konuda goftersla ya katılıyorum çoğu veteriner para için yapıyor benim bi önceki veterinerim resmen zorla proplan vermeye kalktı bana anladım para için olduğunu şimdi hills kitten kullanıyorum ama memnunum ama yorumlar içime kurt düşürüyor gerçekten...tabi ki kızım için hangisi iyi ise onu vermek isterim ve şu nokta da mama konusunda çok kararsız kalıyorum

Puppy730

Emin olun bazı özel alerji durumları dışında tahılsız mama en iyisidir. Ama şunu bilemeliyiz ki kuru mama kötünün iyisidir. Gerçek beslenme BARF diyetidir. Ve kuru mamaların amacı aslında benzeyebildiği kadar BARF diyetine benzemektir. Ama zamanla iş ticarete döküldü ve bu amaç unutuldu. Artık birkaç mama firması dışında tek amaç kısık maliyet ile fazla para kazanmak. Eğer petinizin tahıl ile tedavi edilebilen bir hastalık durumu yoksa tahılsız mamaya geçilmesi en iyisidir. Kolay gelsin :)

ceydatpcu

Hepinizne tsk edrm en iyisi mamamzi degistreyim

ceydatpcu

Puppy acanaya gecerim galiba en çok onerilen o

yanik_kedi

Ben hills kullanıyorum ama ton balıklısını kullanmadım benim kedimin dışkısı kötü kokmuyor kitten kullanıyorum

Gofretsla

Eveet tam bizlik soru:)
ROYAL canın PROPLAN berbattır Hills yarım farkla önde ama genede kötü
Bende bir soru açmıştım ROYAL canın yiyince hayvan günde 12 kendi kaka yapıyordu günde 12 kez! Düşünebiliyor musunuz?:) Şaka gibi...
60 günlükken ishal oldu Hills i/D konserve verdi veteriner hayvanda hiç bir gelişme yok PROPLAN zaten İsrail malı neyse şimdi siyasete girmeyim İsraili biliyorsunuzdur galiba...
Bu mamalar
Fazla kaka yaptırır
Neredeyse yeterli su icmez ki bu da doğru böbrek rahatsızlıkları kapısına...
Kaka felaket kokar
Hayvan çok yer kilo alır, rahatsızlıklar ortaya çıkar,doymaz, et oranı az katkı maddesi çoktur acilen mamanizi kullanmayı bırakın!!!!!

Gofretsla

Pardon "kendi" kelimesi yerine "kez" olacaktı

yanik_kedi

Ton balıklı kullanmadım bu yüzden bi bilgim yok keşke tavuklu alsaydınız

Gofretsla

Kullanmaya devam mı edeceksiniz?!!!

Gofretsla

Acana orijen N&D alsanız?

yanik_kedi

Hills bence güzel ben memnunum ama ton balıklısı nasıldır bilmiyorum tavuklusu oldukça güzel severek de yiyor tüy dökümü azaldı ben beğeniyorum

ceydatpcu

Maddi olarak çökmüş durumdayım 2 aydr kuzucklrma almadgim ypmadgm kalmadi her hafta 2ser aşı yaptryrm bide srekli göz akıntısı oldu gttik kakada Kan oldu gittik hapsrdi gittik her gittgimde birsuru ödeme çok zorlndim bu mamadan snra degstrm

Gofretsla

Profine alabilirsiniz maddi durumunuz iyileşene kadar ya da BRİT care tahılsız veterinerinize mama konusunda asla güvenmeyin diyorum ben .zaten sırtından para kazanıyorlar

ceydatpcu

Benmkide kitten ton balıklı inş mamadan degildr 2 kg aldm