Kuş Habire Bir Kusma Hareketi Yapıyor

nejadekoldas

Erkek muhabbet kuşun yanına dişi muhabbet kuşu aldıktan 1 hafta sonra ara ara düzenli olarak öğürür gibi kusmaya çalışıpta kusamayanlar gibi hareket yapıyor ağzıyla ama bilinçli olarak yapıyor bence ben anlamadım hastalandıda bize derdini mi anlatmaya çalışıyor acaba noldu bu kuşa

4 CEVAP

MinikPati191

Eğer dişi kuşa ağzından yemek vermeye çalışırken kusuyorsa normal ama öylesine durup dururken yapması pek normal değil kuşlardan anlayan bir vete götürebilirsiniz

Alperen07

Erkek kuşlar dişisine genelde yapar bu hareketi yumurtadan yavru çıkınca erkek kuş besler genelde yavrularını üşütüp hasta olmadıysa çiftleşme ve yavru besleme hareketi kusma kuşlarda

nejadekoldas

@Alperen07 anladım biraz olsun içim rahat etti teşekkürler🙏

nejadekoldas

@Minikpati191 aslında genel hali iyi yine mırıldanıyor sabahtan akşama kadar, bide ben bunların ikisini arada öpüşürken de yakalıyorum ama evet biraz da huylandım