Sanabelle Bozita Brit Care

Cansumuezza

Uzun süredir ND balkabalkli bıldırcınlı kısır kedi maması kullanıyoruz bunu seviyor ve yiyor. Sevdiği mama çeşidini bulana kadar canımız çıktı ama simdiy ND nin içeriği hakkında değişmiş vs gibi şeyler görmem ustune paketi kontrol ettim. Taze bıldırcın eti ve kurutulmuş bıldırcın eti yazarken şu an bıldırcın ve susuz bıldırcın proteini yazıyor. Farmina ile iletişime geçtim ve içerikte değişiklik olmadığını yurt dışında çeviri ile ilgili bi yanlışlık olduğunu söylediler. Bana kalırsa buda saçma bişey. Her neyse yazdığım 3 mamadan birinin kısır çesitini alacağım . Seçici bir kedi hangisini daha cok beğenir deneyimi olan yada baska mama onerisi olan varmi? Acana alerji yapıyor onu onermenize gerek yok

17 CEVAP

Ben Sanabelle kitten kullandım.Bir Alman markası :) Almadan önce içeriğini de araştırmıştım. Gayet iyi bir marka sadece Türkiye'de tutmadığı için çekilmişler sanırım. Dolayısıyla bulması birazcık zor. Online petshop tan almıştım. Ben araştırırken kilo almaya yatkın kısır kedi sahiplerinin çok memnun olduğunu özellikle de Sanabelle sensitive serisinin çok sevildiğini okudum. Bizzat bu seriyi deneme şansım olmadı ama iyi bir marka diyebilirim.

Cansumuezza

Evet bulması sıkıntı bir markada almak istemiyorum aslında. Kafalar yine allak bullak oldu

xxzdfgqw

Brit care i denemedim hiç onu oğluma yedirir miyim içinde GDO var tatması için bile vermem

Milovat

Ben de mama arayışındayim ve benim kedim de çok seçici ndye kadar birçok marka deneyimledik zorla yemişti şimdi ndnin fazla yağlanmış olması vs gibi sorunlar var bu yüzden brit care almayı düşünüyorum emin değilim bulursanız bana önerin lütfen bizim oğlan biraz fazla yiyor ve oldukça hareketli yine kilo alıyor maalesef

ferhat05

Sanabellenin kendi sitesine baktım. (tabii ki türkçe haliyle baktım.) Kısırlaştırılmış kediler için bulamadım ama üriner sağlığı ve metabolizma için bir mamasını buldum. Taze et içerdiği gibi, et proteini de içeriyordu. Protein %26, yağ %20 gibi bir şeydi. Yağ oranına baktığımızda kısır kediler için değil bu mama.

Bozitaya da baktım. Yine kısırlaştırılmış kediler için. İçeriğinde biraz taze ve kurutulmuş et var evet. Ama oran belitmeksizin hayvan proteinleri içeriyor. Ayrıca pirinç de var. Yağ oranı %14 ve kısır kediler için yüksek bi oran bu.

Brit care hypoallergenic kısırlaştırılmış kedi mamasında hayvansal protein hiç yok. Yağ oranı %13 biraz daha az olabilir. İdeal yağ oranı %10.

Üç mamanın da taurin oranlarından emin değilim. Daha detaylı bir inceleme yapmak gerekiyor. Onu da başkası yapsın. Vitaminlerinden, minarellerinden falan anlamıyorum. Magnezyum %0.09 olmalı o kadar biliyorum.

Cansumuezza

Sanabelle içeriğininde guzel olduğunu soyleyemem ne yapicaz bilmiyorum :(

ilkexx

ben uzun bir süre kedime nd kullandım ve acıkcası memnunduk ama kakası artık simsiyah olmustu fazla proteinden olabileceğini düşündüm ve tüylerinde de problem olmaya baslamıstı. kedimin midesi hassas bu nedenle brit care hypoallergenic sensitive mamasını aldım tüylerine ve tüy dökümüne çok iyi geldi, mama seçmesine rağmen kolaylıkla yedi mamayı seviyor fakat dışkı kokusunda artıs ve yumuşama oldu. yine de bir süre daha devam etmeyi düşünüyorum.

gizemesersoy

Sanabelle ve bozitanın kısırlaştırılmış formüllerinde et ve proteini var. Bu yüzden bence brit care.

gizemesersoy

Brit care niye içine sinmiyor

Cansumuezza

Bilmiyorum ya doğru düzgün satan yok,alan yok paketlerde kg seçeneği yok. Petlebiden sipariş verdim ben verdikten sonra stok tukendi benimkide hala tedarik aşamasında falan. Sevmediğim şeyler

gizemesersoy

evet hoş olmayan durumlar doğru

xxzdfgqw

Pro plan öneririm

Sanabelle Sterilized kısır kedi maması olarak var içeriği tahılsız. Bulduğum bilgiler şöyle...
İçeriği : Kanatlılardan elde edilen et (taze, 20 %), kümes hayvanları proteini (kurutulmuş), patates nişastası, patates (kurutulmuş), taze ciğer (5 %), ciğer unu, rendelenmiş kuru pancar (şekeri alınmış), protein hidrolizat, bezelye lifleri, selüloz lifleri, iç yağı (kurutulmuş), keten tohumu, somon balığı yağı, tam yumurta (kurutulmuş), balık unu, bezelye (kurutulmuş), maya (kurutulmuş, dahil. 0,1 % mananoligo sakkarit, 0,06 % β glukan), kalsiyum karbonat, potasyum klorür, kırmızı yaban mersini (kurutulmuş), yaban mersini (kurutulmuş), yeşil dudaklı istridyeler (kurutulmuş), aynı safa çiçeği (kurutulmuş), hindiba tozu, kurutulmuş yuka bitkisi
Analitik Bileşenler : Protein 29,0 %, yağ oranı 9,5 %, ham lif 5,5 %, ham kül 6,8 %, kalsiyum 1,1 %, fosfor 1,0 %, magnezyum 0,08 %
Kg Başına Beslenme

Fizyolojisine Uygun Katkı Maddeleri:
Vitamin A 17.000 uluslararası birim, vitamin D3 1.500 uluslararası birim, Vitamin E 150 mg, taurin 2.000 mg, bakır (bakır II sülfat, pentahidrat olarak) 10 mg, çinko (çinko oksit olarak) 30 mg, çinko (amino asit çinko şelat, hidrat olarak) 40 mg, iyot (kalsiyum iyodat, susuz olarak) 2 mg, selen (sodyum selenit olarak) 0,2 m

Benim kedim yavru olduğu için almayacağım ama incelemek isteyenler bakabilir

Milovat

Su paylaşımı kaydetme gibi bir özellik olsa da önerilere göz gezdirsem genel olarak mamaların içeriğinde yağ oranı düzgün olsa taze et oranı az görünüyor, taze et olsa hayvansal protein kurutulmuş et vs gibi bilgiler bulunmuyor britcare yorumlarını okudum ama hiç bilmiyorum ve genel olarak mamalar hakkında olumlu yorumlar görsem de kötü yorumlara da denk geliyorum... Nd'den çok memnundum :(

HepsiPati

Ben ND kullanıyordum. Tüy dökümlerinin arttığını gözlemledim. Bir de kısır olanını kullanmama rağmen kilo aldılar. Ve bir de fiyatı çok arttı. Kedi sayım fazla olunca arayışa girdim. Agustos ayından beri geyik etli tahılsız kısır kediler için Bozita kullanıyorum. Hepsi itiraz etmeden yiyor. Tüy dökümü ciddi oranda azaldı. Kiloları da normal artık. Tavsiye ederim. 10kg alınca uygun oluyor.