12 Yaşındaki Oğlum Benden Bahçemizde Bakmak İçin Bir Golden Sahiplenmek İstedi Sizce Bakabilirmi

eEymme

Anket

bakabilir
(15 oy)
bakamaz
(17 oy)
kararsızım
(7 oy)
Toplam (39 oy)

bu konularda kendisi çok meraklı ve bilgilidir ne yapıp ne yapmayacağını biliyor yani ve bolca zamanı var gezdirebilir oynayabilir tabiki bütün sorumluluğu onun üstüne yıkmayacağız ama sahibi o olacak sizce becerebilirmi günün 24 saati köpek nasıl bakılır köpek koleji kanalından video izliyor kendisi daha önceden köpek baktı bir müddet

38 CEVAP

eEymme

o biraz yaşına göre olgun ergenliğe girdi neredeyse öyle diğer çocuklar gibi oyun felan oynamaz ve de hiç arkadaşı yok ben ilk önce kendinie arkadaş olsun diye istiyor zanettimn ama öyle değilmiş kendisi hem hayvan sevdiği için hemde sorumluluk sahibi olayım diye sahiplenelim dedi oğlum kaç para köpek dedim dalga mı geçiyorsun baba dedi onlar da bir can dedi bana bir kaç örnek verdi işte onların damızlıkları var sürekli bu ülkediki golden düşkünlüğü sayesinde dengesiz bir üretim söz konusu dedi ben şok olsum bu kadar çok şeyi nerden biliyorsun dedim araştırdım dedi sokakta o kadar golden cins köpek var sokakta dedi eğer köpek bakacaksak kesinikle sahipleneceğiz dedi

Mehmetkr

Köpek kılından zarar gelmez köpek salyasindan da zarar gelmez köpek sizi isirirsa kuduz olmazsınız köpek dışkısı 10 kilogramı altındaysa kör etmez. Köpeğin size bir zararı yok ama golden 12 yaşında bir çocuk için çok uygun değil bence sonuç olarak büyük ırk bir köpek ve egitse bile etrafta kisarken çarpar oyun oynamak için yanina gelirken duramaz bir sürü durum var ben 1.90 boyunda 85 kilogram biriyim ve şuan 90 cm boyunda köpeğim var henüz 30 kilograma yakın ancak yinede bana carptiginda nerdeyse yere düşürüyor

Zeynepulku

Oğlunuzun bunları biliyor olması çok guzel bir şey hayvan ticaretine ortak olmama bilincinde olmasida guzel. Çocuğunuz bir evcil hayvanla sorumluluk bilincini kazanır, bir arkadaşı olur. Ama ne kadar olgunda olsa bir çocuk, sorumluluğun çoğunu ona yuklememeniz gerek. Sorumlulugu bir kısmını siz bir kısmını o alirsa siz ona ornek olursunuz. Ortada baska bir canlinin hayati varken deneyimliyerek ogrenmek yerine görerek öğrenmesi daha iyi olur.

eEymme

çok teşekkür ederim sağolun

eEymme

diyelim ki köpeği sahiplendik hangi marka mama kullanmalıyız o öyle orijen fln diyorda bu marka iyimidir

eEymme

son sorum sizce dişi mi seçmeliyiz yoksa erkek mi

Mehmetkr

Sizin maddi durumunuz var mi

eEymme

allaha şükür fazlasıyla var

Mehmetkr

Eğer zamanınız da varsa sizin de yardiminizla bakabilir. Köpek kolejini incelemesi güzel o kanal gerçekten yararlı, boş boş kanallara inanmasın. Büyük bir sorumluluk da size düşüyor onun kadar siz de ilgilenmelisiniz

Zeynepulku

Eğer ebeveynler istemiyorsa bir evcik hayvan sahiplenilmemeli. Bir çocuğa başka bur çocuk emanet edilmez.
Ben bakamayacagini düşünüyorum. Kedim bakmak bile bazenleri bizi zorluyorken 12 yaşındaki bir çocuğun köpek bakabileceğini düşünmüyorum. Sorumluluğun çoğunu siz alıp bakarsanız ayrı. Bende o yaşlardayken köpek istiyordum su an iyiki almamisiz diyorum :)

ilkim2410

Alın kesinlikle çok iyi gelecek

eEymme

1 hafta önce sordu olmaz dedim çünkü köpek kılı kist yapar sanıyordum ama öyle değilmiş aşısız köpeklerde bu parazit bulaşıyormuş ve yumurtalarını bırakıyormuş ama aşılı bir köpekse böyle bir ihtimal yok dedi bana çünkü bize anamız babamız işte falanca köyden bla bla amca vardı köpek besledi öldü felan denilirdi ama oğlum böyle diyince ben güvensemmi güvenmesesm mi bilemedim iyi bilen varsa yazabilirmi

eEymme

160 boyu var 65 kilo

eEymme

gezdirmrsi taraması oyu oynamsı felan ona bırakalım yıkama vesayreleri biz yapalım yani

Superisi814

Demek oğlunuzun bir köpeği vardi ve belediye vurdu..Cok uzuldum , başi sağolsun.Anlasilan zaten haycanlarla arasi iyi ve elinden geldiği kadariyla kendini bilgi anlaminda yetiştirmiş.Bu is yasta degil baştadir.Sevgi dolu bir yürek gerek.Çunki ancak o sevgi ile emek verilir, şefkatle sabir gösterilir.Hem acisinin ardijdan dünyasina yeniden guneş dogmuş olur.Hem onlarla büyümek onu gerçek insan kilmada kolaylik sağlar.Zaten siz de yaninda olabiliceksiniz belli ki..Bu anket bence bir cok kisiye örnek olur, ilham olur..🐱🙂