12 Yaşındaki Oğlum Benden Bahçemizde Bakmak İçin Bir Golden Sahiplenmek İstedi Sizce Bakabilirmi

eEymme

Anket

bakabilir
(15 oy)
bakamaz
(17 oy)
kararsızım
(7 oy)
Toplam (39 oy)

bu konularda kendisi çok meraklı ve bilgilidir ne yapıp ne yapmayacağını biliyor yani ve bolca zamanı var gezdirebilir oynayabilir tabiki bütün sorumluluğu onun üstüne yıkmayacağız ama sahibi o olacak sizce becerebilirmi günün 24 saati köpek nasıl bakılır köpek koleji kanalından video izliyor kendisi daha önceden köpek baktı bir müddet

38 CEVAP

Alperen07

Tabiki de bakabilir ve bu ona inanın çok iyi gelir sorumluluk sahibi ve merhametli olur hayatı boyunca biz de pandemi dönemi bir muhabbet kuşu ve kedi sahiplendik üç çocuğum var o kadar iyi geldi ki onlara

Verdatrtp

Bakabilir aslında ama bütün sorumlulukları yapamaz tabii, mamasını nasıl ne kadar koyacağını biliyor mu tuvaletini temizleyebilir mi? sadece köpeği gezdirmek onunla oynamak değildir sorumluluklar diğer şeyleride yapabileceğine inanıyorsanız alın

eEymme

evet biliyor eski köpeğine özel diş macunu ve fırçası alıp hergün dişlerini fırcalardı tarardı tuvaletini değiştirirdi

Milovat

Köpek bakımı kediye çok daha zordur bunu da söyleyeyim :') kediler kendi kendine bakabilen hayvanlar ancak köpekler daha çok ilgiye ve bakıma ihtiyaç duyarlar

eEymme

o biraz yaşına göre olgun hani işte bir ay oynadım sıkıldım demez kendiside diyor zaten ben öyle birşey yapmam hayvanlara çok bağlı asla bir canın sokağa düşmesini istemez bana birkaç marka söyledi örn işte mamasını orijen kullanacmış aşılarını yaptırmadan dışarı çıkarmayacakmış fln

eEymme

bana clicker diye bişey varmış eğitim veriliyormuş mu ne dedi biliyor yani böyle şeyleri

Milovat

Tek başına köpeğe bakmak çok güç neyseki siz sorumluluklarinda yardimci olacağız demişsiniz. Golden asla yerinde durmayan bir köpek cinsi, oyun ihtiyacı vs onun çok fazla o yüzden oyun ihtiyacını, gezmesini vs oglunuz karsilasa dahi sizlerin de köpeğin tüy, diş bakımı, temizliği vs gibi durumlarıyla ilgilenmeniz gerekir. Yani tek başına bakamaz 12 yaşında çocuk ama sizin desteğinizle birlikte bakabilirsiniz :D

Milovat

Tek başına köpeğe bakmak çok güç neyseki siz sorumluluklarinda yardimci olacağız demişsiniz. Golden asla yerinde durmayan bir köpek cinsi, oyun ihtiyacı vs onun çok fazla o yüzden oyun ihtiyacını, gezmesini vs oglunuz karsilasa dahi sizlerin de köpeğin tüy, diş bakımı, temizliği vs gibi durumlarıyla ilgilenmeniz gerekir. Yani tek başına bakamaz 12 yaşında çocuk ama sizin desteğinizle birlikte bakabilirsiniz :D

eEymme

önceden kendisi köpek baktı ama belediye köpeği vurdu çok üzgün ne yapsak

Ona önceden bir araştırma yapmasını bilgi sahibi olması gerektiğini söyleyin. Köpeği sahiplendiğiniz de elbetteki sadece kendisi bakamaz. Sizin yardımınıza ihtiyaç duyacaktır. Ama önemli olan bir canlıya bakarken kendisi de olgunlaşır ve vicdanı gelişir. O da zamanla bakım konusunda tecrübe sahibi olacaktır zaten 😊

eEymme

teşekkür ederim

eEymme

teşekkür ederim

DuyguBkr

Önce biraz araştırma yapın, bu çok büyük bir sorumluluk. Benim de yavru bir goldenım var gerçekten çok hareketli oluyorlar, akılları fikirleri oyunn hgvjvömnblk. Ama kesinlikle bütün sorumluluğu oğlunuza bırakmayın, sizde yardımcı olun ona. Oğlunuzun ileride sıkılıp terk etmeyeceğine güveniyorsanız, neden olmasın ki :)) eminim size çok iyi gelecektir, hem olgunlaşır hem de sorumluluk duygusu gelişir. Bu arada ölen köpeğiniz için çok üzgünüm, başınız sağolsunnn

emiragacci

orijen,acana en iyi marka mamalardan oğlunuzun bunları bilmesi çok iyi :)

eEymme

hatta bana kritik sosyalizasyon dönemi dedi beynim yandı
bilen varsa lütfen yazsın