Acana Indoor Entree Mama Hk.

freepixel

Acana Indoor Entree mama kullananlar var mı? İçerik olarak başarılı görünüyor, özellikle erkek ve kısır kediler için ancak aşırı tuzlu bir tadının olması eleştirilmiş hep. Çok fazla su içtikleri vs.

18 CEVAP

ferhat05

Kediyi su içmeye yönlendirmek için yanlış bir yöntem bence.

Bir yazı:

Salt, while commonly used for cooking in the kitchen, is potentially poisonous to dogs and cats. The use of salt to induce vomiting in dogs and cats is no longer the standard of care and is not recommended for use by pet owners or veterinarians

Mutfakta yemek yapmak için sıkça kullanılan tuz, kedi ve köpekler için zehirli olma potansiyeline sahiptir. Tuz kullanımı kedi ve köpeklerde kusmaya sebep olmak olması için standart değil ve vetler tarafından tavsite edilmemektedir.

Cansumuezza

Bir hafta sonunda kulak arkalarında kirmizilik tüy dökümü ve aşırı kaşıntı ile. Mama alerjisi olunca böyle oluyor. Mamayı kesip ndye geri döndüğümde sorun ortadan kalktı

gizemesersoy

Ben NDde bir takım sorunlar yaşarken Acana instagramda bu mamayı duyurdu göz karartıp 4,5kg aldım paketi yarıladık bir sıkıntı yok çok şükür ama öyle birşey de okumamıştım. Oğlum kısır ve erkek. O yazıyı nerede okudunuz link paylaşırsanız bir bakmak isterim sağlık sorunu yaşamayalım.

freepixel

@cansumuezza, nasıl bi' etkisi oldu? Nasıl farkettiniz?

freepixel

Sağlık sorunu için bir şey denmemiş pek ama birkaç yerde gördüm çok su içtiklerini. Mesela petlebinin mağazındaki yorumlarda var öyle bir yorum.

Zaten acana "Tuzlu tadıyla kedinizin yemekten keyif alacağı Acana Indoor Entrée aynı zamanda kedinizin besin ihtiyaçlarını da karşılayacaktır." diye tanıtım yapıyor.

Sizde var mı çok su içip fazla idrara çıkma vs.?

gizemesersoy

idrara çok çıkıyor diyemem ancak epey su içiyor evet farketmiştim bunu. zarar verir mi ki çok merak ettim. çok da mutlu olmuştum şimdi ne yedireceğim ben oğluma.

freepixel

Fazla su içmesi aslında kediler için iyi bir şey. Ama mamanın tadından kaynaklı olması beni de düşündürdü.

Kedileri suya yönlendirmek için böyle bir yol deniyor olabilirler mi ki..

gizemesersoy

bilemiyorum ancak nd de yaşadıklarımdan sonra acanadan da tereddüt ettim şimdi. özellikle idrarının daha yoğun kokusu var mı diye bakıyorum yok da aslında

gizemesersoy

evet kesinlikle çok sağlıksız bir yöntem. bu konuda kime danışılır bilmiyorum. acananın sosyal medyası cevap vermiyor, veterinere sorsam proplan rc sokacak burnuma..

Cansumuezza

Alerji yaptı kedimde.

freepixel

@gizemesersoy, acana international mesaj atmayı düşünüyorum açıkçası. Kullanıcılardan bu konuda bilgi alamazsam.

freepixel

@ferhat05, içeriğinde tuz yok. Tuzluymuş tadı verilmiş. Acana gibi bi' firmanın tuz koyacağını zannetmiyorum.

dorukhanalev

Selamlar bu mama hakkında son durum ne oldu acaba ? Alınır mı arkadaşlar ?

diablerose

testerını aldım. kedim görev gibi yedi. acananın balıklı mamasını ise hiç yemiyor. orijeni de gorev gibi yiyor. denemeden alınmamalı bu mamalar.

freepixel

Koşuşturmacadan yazamadım. Kusura bakmayın. Ben mamayı bayağı araştırdım ve en son almaya karar verdim. Ve başta yanlış anlaşılan bir konuyu açıklayım; mamada tuz yok. Aroması tuzlu gibi sadece. Açıkçası pişman da değilim. Şimdilik.

Yaklaşık 3 kg mama yedik ve netteki yorumlarda bahsedilen sorunların hiçbiriyle karşılaşmadık. Tadını çok seviyor, mama kaynaklı su tüketiminde artış olmadı. Sık idrara çıkma gibi bir durumla da karşılaşmadım henüz. Dışkımız ise başlarda parça parçaydı ama bi' süre sonra düzeldi. Kabızlık veya zorlanma yok ancak eskiye göre biraz kalın ve katı (daha önce az tahıllı mama kullanıyordum.) Taurin miktarı da tam sınırda o yüzden dışarıdan destek veriyorum. Haftada 2 kere yaş mama veriyorum.

Ayrıca kısırlaştırmadan dolayı urinary paste ile desteklemek gerektiğini düşünüyorum. Onu da değerlendireceğim.