Sorunuz Var Mı

vethekmehmetkoc

Vet. Hekim

Uzun zamandır yoktum arkadaşlar bir sürü mesaj soru almışım bir kaçına yazabildim.Uzun tarihli olanlara yazamadım hala sorunları devam eden var ise veya yeni sorusu burdan veya özelden yazabilir bol patili günler

17 CEVAP

senemkaraca

Haşlanmış yumurta sarısını bende anlamadım burada hayatımda duymadığım şeyler duyuyorum. :D

Merhaba , Anlattıklarınızdan yola çıkarak annenin içinde yavru kaldığını düşün müyorum bir şekilde yavru zarları ile atar zaten yavru kalmış olsa çok fazla süt emziremez. Anneye gösterilecek özen ise anneyi yavru kedi mamaları ile beslemenizi tavsiye ederim onların protein vitamin mineral içerikleri daha yüksektir. Ekstra anneye takviye olarak vitamin mineral içeren macunlar verebilirsiniz . Anne kedi ise doğumdan 2 ay sonra gibi bir sürede en erken kızgılık belirtileri gösterir. Bebek için yapacak bir şeyiniz yok annesini emecek 35-40 günlüğe kadar en az ondan sonra konserve mamalar ile takviye yapabilirsiniz.

Merhaba, Bağışıklık durumunun düştüğü durumlarda yeterli anne sütü alamayan yavruluk döneminde çok hastalık geçiren kediler mantar görebiliyoruz evet. Ama o boynunda ki şey alerjide olabilir. Kendi evinizden verdiğiniz şeyi kesinlikle kesin evden herhangi bir şey vermeyin sertleştiğine göre iyi yoldasınız demektir. Bölgenin fotoğrafını bana atma şansınız var ise daha net tanı koyup yardımcı olacağım.

Haşlanmış yumurta sarısını kim önerdi çok merak ediyorum doğrusu. Kullandığınız mama nedir acaba onu sorayım öncelikle sonrasında deri ve tüy sağlığı için. Protein vitamin a vitamin e esansiyel yağlar biotin ve çinko önemli vitamin mineralleride bu düzeylerin yüksek olması gerekir. Şuanda bu tüy dökümü ölü tüyler mi mevsimsel mi onu bilmek gerekir. Ama size tavsiyem gimcat biotinli pasta veya vmp kedi macununu alabilirsiniz

yanik kedi onun henüz bir bebek olduğunu unutmayın lütfen oyuncaklar alarak teşvik edebilirsiniz çok güzel oyun parklı tırmalamalar var onlara göz atabilirsin

Duman14

Teşekkür ederim yardımlarınız için :)

Fotoğraf isteyeceğim birde mamasını soracağım

duman14 günde 1defa verebilirsin diye hatırlıyorum ama o ürünlerin arkasında yazar zaten uygun verilmesi gereken miktar yanlış yönlendirme yapmıyayım

Benim kedim 10 aylik ve dun anne oldu 3 tane yavru dunyaya getirdi ama 2 tanesi ölü dogdu can veremedi 1 tanesi yasiyor emiyor tilki gibi maşallah. Anne kedinin icinde yavru kalmis olabilir mi ? Karnı hamilelik surecinde cok küçüktü zaten birde yasayan bebek icin ne yapmalıyim? Anneyi nasil beslemeliyim? Anne kedi kac ay sonra tekrar kizginlik belirtisi gostermeye baslar? Simdiden teşekkür ederim :)

Ece16

Merhaba, 3 aylik kedimin boyun bolgesinde gibi yaraya benzer bir sey olustu. O kucuk bolgedeki tuyleri dokuldu, hafif sert bir doku var. Veterinerimiz mantar ya da alerji olabilir dedi (bizim yedigimiz yemekleri yemeyi cok sevdigi icin cok az tadina baksin diye veriyorduk peynir pismis et makarna vs, o yuzden alerji secenegimiz de var) sizinde fikrinizi almak isterim. 4 gundur batticon suruyoruz, gecmezse veterinerimize tekrar gidecegiz. Zararli bi durum mudur mantarsa ya da alerjiyse? Tedavisi nasil olur? Ev kedisi o yuzden mantarsa nereden bulasmis olabilir?
Cok tesekkurler simdiden

Duman14

Merhaba kedimizin tüyleri çok dökülüyor mevsimsel dedi veterinerimiz haşlanmış yumurta sarısı denedik önüne koyduk ama sevmedi galiba yemedi onun dışında tüy sağlığı için yapabileceğim bir şey var mı mama olarakta acana kullanıyoruz kaliteli bir mama ve mamasını seviyor

Ece16

Mehmet bey size mesaj gonderdim ancak gormediniz zannediyorsam, kedi cilt hastaligi basligi altinda soru sormustum. Fotograflari oraya yukledim, buradan fotograf postlayamiyorum.

Duman14

Burda haşlanmış yumurta sarısını tavsiye etti biri kim olduğunu hatırlamıyorum acana grasslands kuzu etli tahılsız kullanıyoruz

Tamamdır duman14 dediğim vitaminleri kullanmanı öneriyorum her günde güzel bir tarak ile taramanı tavsiye ediyorum

Ipekvarlik

Merhaba, 8 aylık erkek kedimin tam ağzının yanında sivilceye benzer kızarık bir şey oluştu. Normal bir şey mi acaba??