Kediniz Ayda Kaç Kg Mama Yiyor ?

Feridun8

3 tane kedim var 2 tanesi 9 aylık bir tanesi 7 aylık ve ayda 8 kg mama yiyorlar bir tanesi 2,5 civarı oluyor acaba fazla mı sizin kedileriniz ayda kaç kg mama yiyor ? Kedilerim erkek tekir

21 CEVAP

beyzathemoc1

Arkadaşlar kaplan mı besliyorsunuz evde :D mamaların arkasında kiloya göre günlük sınır yazar içerikleri farklı olduğu için hepsinde farklıdır ona göre verin fazla vermeyin kilo almasınlar

kedim 4 aylık, 2 haftada 1,5 kg mamayı bitirdi

Mustafanacar

Gayet normal. Yavrular çok yer.

elifemekci

Dişi kedim ayda 2 kgdan az yiyor. 1.5-1.8 kg tahminimce, 9 aylık tekir

Kediseverbuse

7 aylık kedim 3 kg'dan biraz artıyor
Ama şuna da degineyim mama markasına göre yeme miktari değişir paketlerin arkasında bakarsaniz birbirinden farklidir hep verilecek ölçüler

Swberyy

Benim 3 kedim eylülden bu yana kadar 16.5 kg mama yediler

CapKek

hill's balıklı kitten kullanıyoruz 1.5 kg tam 1 ay gidiyor ayrıca haftada 2 gün yaş mama yiyor.

Buketkazan

Benimki 6 aylık erkek 1.8 kilo bir aydan fazla gidiyor.
Ayda 5-6 kere yaş mama
4-5 gün ise evden besleme yapıyorum
Bu yüzden kuru mama uzun gidiyor baya.

Eliffunda

1, 1-5 kilo yiyor 7-8 aylık olan 3 -4 aylık olan da 1 kilo yiyor bizde de.

suledoruk

10 aylık dişi kedim ayda 1.5 kilo yiyor ama yaş mama da veriyorum

Elmas35

Bazı kuru mamalar daha doyurucu oluyor ve bu sebeple daha uzun gidiyor. Ortalama hesap (şimdiye kadar 3 kedim oldu) 1 kedi 2.5kg tüketiyor ayda.

Kedim sürekli yiyor 5 kg mamayı 3 ayda bitirdi ama hiç kilo almıyor yaş mama evden hazırladığımız mamalarda cabası 3 yıldır 4,5 kilo

reinefee17

Bizim ki günde 1 çay bardağı kadar tüketiyor ayda 1.5 kg kadar yiyor 10 kg pro plan mama alıyorum 6 ay gidiyor

edmrcglu

benim 2 kedim var 4kg mama 1.5 2 ay gidiyor

Gizem8822

Benim kedim 6 aylık erkek. 2 kg lık mama bir aydan fazla gidiyor yaş mamada veriyorum.