Allahını Seven Bir Baksın

kopekhayrani

Anket

1-2 eksik filan var
(2 oy)
çokkkk eksik var
(0 oy)
sakın besleme yanlış kurmuşsun akvaryumu
(4 oy)
eksik yok
(1 oy)
yaptıklarım boşuna
(0 oy)
mşlh güzel gidiyo bakabilirsin
(2 oy)
Toplam (9 oy)

Şimdi ben çeşme suyunu doldurup akvaryumda koydum akvaryumda motoru koyup çalıştırdım ısıtıcıyı koydum 10 15 dk çalıştı süsledim akvaryumu suyu dinlendirdim yarın lepistes alıcam onlar için akvaryum yeterlimi bide bakımını yazarmısınız beslenme vsayre filan tercübeliyim önceden 86 lepistesim vardı ama ona dair hiçbirşey ve hiçbirşey hatırlamıyorum tatile gittim bir arkadaşa verdim bakması için o tuvalete gitmiş kedisi tüm balıkları öldürmüş lütfen yardım edin

16 CEVAP

Yavru_kedii

İçme suyu kullanmalısınız çeşme suyunu ancak 1 hafta dinlendirip balıklara kullanabilirsiniz
O akvaryuma sadece 2 Lepistes girer hatta sadece 1 tane lütfen akvaryumu değiştirin çok küçük o bende bugün sipariş verdim balık bakacağım da:)
Birde neden bu kadar yalvardınız anlamadım:)
Filtre iyi taşlar da iyibirde sakın yapay bitki almayın

kopekhayrani

Aynen gayet büyük üretici arkadaş bunun içine rahat 10 lepistes girer diyor

Gozdetemizel

Cesme suyu olmaz olacaksada 7-10 gun dinlenmesi lazim.damacana icme suyu alin cok uzun omurlu olmaz baliklariniz.ayrica tam emin degilim ama akvaryum boyuna sanirim enine degil?boyuna olan akvaryumlarda da balik omrunun cok olmadigini soylemisti akvaryumcu.bende boyuna bi akvaryum almak istiyodum cunki.benim de akvaryum maceram isiticinin sapitip suyu kaynatmasi sonucu vatoz ve copcu baliklari haric geriye kalan yuze yakin baligimin haslanip olmesi sonucu bitmisti :(

kopekhayrani

Nolur yardım edinnnn nolur alah için ya:(

aycacetin2472

Akvaryum buyuklugu ii gibi

aycacetin2472

Arkadasim akvaryuma.girecek balik. Yunus baligi deyil. Koca akvaryum 1,baliga yetmezmi. İi bakin fotografa:)

yanik_kedi

Akvaryum büyüklüğü iyi onun dışında çeşme suyu koyacaksınız mutlaka dinledirip koyun :)

kopekhayrani

1gün yeterlimi

kopekhayrani

Dinlendirdim ama 1gün

Yavru_kedii

Yeterli değil balık başına 10 litre su lazım sizin akvaryum 20 litre bile değil gibi görünüyor

kopekhayrani

5kiloluk siselerden 8 tane getirdik doldurduk

kopekhayrani

Petshoplarda yem alırken gördüm küçücük akvaryumda 80 90 tane lepistes vardı

Ayse_naz_G

300-400 tane lepistesim vardı 1 metrelik akvaryumda hepsi birbirini yedi en son saydık 43 tane kalmıştı bizde birine verdik :/

zuhall

Akvaryumun aldigi su litresini yazarsaniz daha saglikli yorum yapilir. Goruntu yaniltici olabilir. Balik beslemedim ama cesme suyunun minimum 3-4 gun dinlenmesi gerektigini duymustum. Bir de dogumdan sonra yavruluk kullanmayi unutmayin.

zuhall

Bir de bitki resmi yerine gercek bitki kullanirsaniz daha iyi olacaktir