2.5 Aylık Golden Retriver Yavrusu Bu Havalarda Üşür Mü

eEymme

kopek-urunleri/trixie-polyester-kopek-esofmani-27x36cm-gri-xs.html
/kopek-urunleri/trixie-kopek-palto-ve-yagmurlugu-27cm-kirmizi-xs.html
.
uzun anlatcam isteyen okusun köpeğimin yaşı belli oldu 2.5 aylık yakında bizimle olucak neyse bu hava sıcaklıklarında üşür mü linklerden kıyafetleri görebilirsiniz buranın iklmimi böyle ben bu soruyu daha önce sormuştum ama hiçbirşey net değildi üşür mü üşürse ne yapmamamız gerwek kulubesi ısı yalıtımlı kapılı 2 farklı çeşit trixe polarlı kıyafeti var üşümeyeceğini umuyorum sizin düşüncenizi almak isterin NOT: SICAKLIK FOTODA YAZMAKTADIR bilginize

16 CEVAP

yummysmom

4-5 aylık olana kadar evinizde tutun yukarıda söylendiği gibi köpeklere kıyafet giydirilmez diye bir şey yok çok soğuk havalarda giydirebilirsiniz aksine kendini sürekli yaladığı için kediye kıyafet giydirilmez fakat kıyafet giydirilecek kadar bir soğukluk değil kulübesini yalıtımlı yaparsanız her şey çok daha kolay olucaktır

zibityus

kulübesi yerden yüksekse üşümez, bir battaniye veya yatak koyarsanız içine sıcacık olur zaten karın bölgesi önemli. kapısına da perde gibi şeffaf bir şey belki koyulabilir rüzgarı keser. kıyafet giydirmenin hiçbir mantıklı tarafı yok çünkü köpekler o kadar üşüyor olsalardı zaten o kıyafetler de onları ısıtmaya yetmezdi ve stres olayı da doğru köpek kıyafeti anlamlandıramaz bu yüzden stres kaynağıdır köpek için, ısırmıyor tepki vermiyor diye bu durumdan hoşnut olduğu anlamına gelmez yani kıyafet giydirmeyin hiçbir köpeğe.

Mehmetkr

Köpek beslemeyenler cevap vermese daha iyi olur kediyle bir titmayin köpeği.
Öncelikle köpeğe kıyafet giydirilmez onun zaten kendi kıyafeti üstündedir kürkü vardır. Köpeğe kıyafet giydirmek onu strese sokar giydirmeyin.
2 hafta sonra alın hem 3 aylık olur hemde soğuklar biraz daha etkisini azaltır Zonguldak zaten çok soğuk bir il değil.

Mehmetkr

@yummysmom köpeklere kıyafet giydirilmez keşke bir arastirsaniz öğrenseniz de yanlış bilgi vermeseniz hadi onu yapmadınız bari belirtin bir araştırmam yok diye. Köpeğe kıyafet giydirmek onu strese sokar gerek yoktur böyle birşeye

Superisi814

Merhaba,
Köpeğe kiyafet giydirilir koah hastasi köpek kiyafetiyle dolaşiyor ve giyindiğinden beri öksürükleri daha az.Gerçi 16 yasinda..
Sizin yavru köpeğiniz anneden ayrilmak icin çok küçük.Sicakliğa bakinca o kadar cok giyinmesi onu daraltir söyleyim.15 derece onlara uygundur.Cok daha duşuk derecelerde belki ama 14 -15 derecede kürkü onu korur.Hayvani daraltmayin.

Mehmetkr

Çocuğunuz bu tarz şeyleri araştırıyor demiştiniz zaten araştırirsa köpeğe kıyafet giydirilmeyecegini buna gerek olmadığını burdakilerin araştırmadan konuştuklarını öğrenir.
https://youtu.be/WfOJGEGU3D0
Alın izleyin en kısa bu videoyu buldum araştırmaya meraklı pek insan olmayınca mecburen en kisalari veriyoruz

eEymme

çok teşekkür ederiz kendisi bize zaten demişti olmaz diye ama biz üşür diye düşündük

yummysmom

@mehmetkr köpek besliyor musun bilmiyorum fakat nasıl alıştırırsan bu öyle gider yağmurlu ve karlı havalarda kısa tüylüler buz kesiliyor hayvan üşümez diye bir şey yok sokaktaki canlar sırf soğuk diye yerlerde karton arıyorlar oturmak ve yatmak için araştırman çok güzel fakat yaşamakta lazım hani köpeğe gayette kıyafet giydirilir

cerenruya

Köpeklerde tüy yalama özelliği yok. Ben kıyafetin sıkıntı olacağını sanmıyorum. Eğer cok soğuk günler olursa geceleri giydirebilirsiniz bence, en azindsn iciniz rahat eder. Bebiş o daha

Hennnessy

Mehmet'im neyi diretiyorsun kaç kişi giydirilir demiş tabiki köpeğe kıyafet giydirilir strese de sokmaz soğuk havalarda üşümemesi için giydirebilirsiniz çoğu derneklere yardıma gidiyorum hepsinin kulübesi var ama üşüyorlar :D bu nedenle kıyafet giydiriliyor zaten yavru da henüz küçük üşüyecektir yani

Whitedog

mehmet beyin dediklerine katılıyorum, kaldı ki golden retriever çift katman kürk yapılı bir köpek ırkı, soğuğa elbette daha dayanıklı olur. havalar kötüleşirse battaniye, kazak gibi sıcak tutacak şeyler koyabilirsiniz. çok kötü hava koşullarında dışarıdaki egzersizi kısa tutup özellikle karın bölgesini güzelce kurularsanız bir sorun olmaz, bu minyatür pincher için de böyle, danua için de. 2,5 ay çok küçük, biraz daha annesi ve kardeşleriyle kalabiliyorsa kalması çok çok iyi olur :)

Mehmetkr

Köpek besliyorum hem de presa canario besliyorum gayet kısa tüylü bir köpek. Attığım videoyu izle öyle yorum yap. Köpeğe kıyafet giydirilmez. Sokaktakile ile karşılaştırman saçmalık sokaktakilerin sığınacak yeri yok ama bu köpek kulübede kalacak ve kulubedeki bir köpek üşümez bu kadar basit. Hayvana gereksiz stres yüklemenin bir anlamı yok.
Yaşamak da lazım demişsin şimdiye kadar birçok köpek besledim. Besledigim en soğuğa dayanıksız köpek komşumun dobermaniydi ve o da asla üşümedi kulübesinde. Yağmurlu ve karlı havada köpek islandiktan sonra iyice kurulayın sonra kulübesine girsin üşümez. Araştırın öyle konuşun.
Soru sahibi çocuğunuz araştırıyor ise ne güzel burdakilerin birçoğu boş konuşuyor çocuğunuz güvenilir kaynaklardan araştırıyor ise direk ona güvenin boşverin burdakileri. Alacağınız köpek golden zaten 2 buçuk aylık olduğu için gece yanına bir tane sıcak su torbası koysanız sabaha kkadar yeter. Goldenlar soğuğa dayanıklıdır ama yavru olduğu için yine de dikkat edin ama kıyafet giydirmeyin.

eEymme

bence mehmet beye katılıyorum

Mehmetkr

Tüy yalamak ile ilgisi yok zaten hayvanı strese sokar ve onu rahatsız eder. Ne gerek var?

Mehmetkr

@Hennesssy attığım videoyu izle zaten özet geçmiş köpeği de strese sokar bilen bilmeyen herkes konuşuyor eğer -10 -20 derece olursa tamam giydir strese girsin o soğuğa dayanamaz ama 15 derece olan yerde köpeğe kıyafet falan giydirilmez dernektekiler sanki çok biliyor. Ülkede köpek besleyenlerin yüzde doksaninin köpek psikolojisi hakkında en ufak bilgisi yok karnını açan köpeğe ayyy ne şirin diyorlar p yüzden diretmem gayet normal. Hem arkadaşlar doğrusunu öğrensin hayvanı strese sokması istemem gayet normal bir durum