Mama Derdimiz Bitmedi :)

Elmas35

Mama derdimiz bitemedi lütfen yardım :(. Şimdiye kadar denediklerim:

  1. Acana (severek yediler ama bütçeyi aşıyor)

  2. N&D tavuklu ve narlı olandan (fena dışkı kokusu yaptı ve bir kedimde bitmek bilmeyen ishal sorunu yaşadık fakat çok severek yediler hatta deli oluyorlardı mamaya)

  3. Applaws (4 çeşidini denedik 2sini baya sevdiler, diğer ikisi eh işte. Tek sorun: tedarik)

  4. Unique (veteriner önerdi, denemek için ufak paket aldım. Evet yeme garantili ve yediler, fakat içerik konusunda şüpheliyim, pek hoşuma gitti diyemicem.

  5. Fitmin (dün elime geçti ve sanırım ilk kez bir mamanın yüzüne bile bakmıyorlar)

Ne yapabilirim ne önerirsiniz? Bu konudan bunaldım ve sıkıldım ve artık uzun süre kullanabileceğim bir mama arıyorum.

22 CEVAP

Anonymus179224

Rica ederim 😉 Bir de sanabelle var onu da ekleyeyim :)

Anonymus179224

Bir de Happy Cats vardı, kusura bakmayın taksit taksit yazıyorum aklıma geldikçe 🙃

Elmas35

Britcare gerçekten hoşuma gitti fakat sadece 2kg satılması fiyatının da yüksek olmasını sağlıyor. Umarım kısa sürede tüm çeşitlerin 7kglık olanları piyasaya sürülür.

brit care. eski mamaları iyi değil ama yeni çıkan hypoallergenic serisi çok iyi.

Anonymus179224

Bozita olabilir, bir de Bravery diye bir marka var. Braverynin içeriğine pek bakmadım, bir araştırın isterseniz?

Ozlemg1

Hillss

Elmas35

Bravery içerik kısmında hiç şeffaf değil ve buna rağmen fiyatı acana'dan da yüksek.
Bozita bütçeme daha uygun. İçeriğine dair araştırma yapmak lazım. İkisi de daha önce incelediğim mamalar değildi teşekkürler @haribooo

Elmas35

@ozlemg1 hills her zaman ilgimi çekmiş bir mamadır. Fakat araştırınca royal canin gibi şeffaf olmadığı için tercih etmeme kararı aldım. Ucuz bir mama da değil içerisine ne koyduklarını bilmek tüketici olarak en doğal hakkımız bence

Mustafanacar

Hills iyi bir mama değil. Sokak kedileri için bile pek iyi değil.

Elmas35

Teşekkürler Happy Cats'i de araştıracağım.
Sanabelle özellikle alman markası olmasından kaynaklı daha önce almayı düşündüğüm bir mamaydı fakat içeriği sanırım çok iyi değil

eceyilmaez

Proplan veya royal canin

Elmas35

Proplan ve royal canin içerik konusunda şeffaf değil, isim yapmış mamalar evet ama bana güven vermiyor

zba7

Ben de Britcare düşünüyorum siz de araştırabilirsiniz. Hipoalerjenik seri güzel duruyor gibi.Acana da düşünüyordum ama bazı kedilerde alerji yaptığı söyleniyor.Fazla protein bazı kedilere iyi gelmiyor sanırım.

Elmas35

Evet yeni çıkanların içeriği çok güzel keşke büyük paketleri de olsa

yakında çıkacak diye biliyorum :)