Mamalar Mamalar ?

Minnak53

merhaba arkadaşlar,
Ben kuru mamalar hakkında bilgi almak istiyorum burdan soranlar oluyor baktığım zaman cevapların çoğunda önerilen markalar acana,nd, orijen gibi markalar oluyor, ben bir ara veteriner seçimi yaparken hepsine tek tek sormuştum hangi mamayı önerirsiniz diye neredeyse hepsi hills diyor yeme garantili eğer zaten kediniz yemez ise paketi getirin değiştiriyoruz diyorlar hills için iyi şeyler yazılmamış peki kötüyse neden veterinerler bu mamayı ısrarla öneriyor ?

6 CEVAP

HakanCanKinik

N&D derim başka bir şey demem. Neden dersen? Ben de aynı soruyu sordum. Buyur;

Buradan detaylı bilgi alabilirsin...

Veterinerler bazı petshoplarla anlaşmış olabilir mamaları satmak için ayrıca bildiğim kadarıyla hills orta düzey bir mama

Duman14

Yardımcı olabildiğim kadar olabileceğim önce bir mamada bulunması gerekenlerden başlayalım biraz uzun olacak ama bilgilendirici olur umarım şimdi önceşikle tahıl oranı asla et oranından fazla olmamalı olabildiğince az olmalı veya olmamalı et oranı fazla olmalı koruyucu katkı maddesi olmamalı bilinen mamaların analizini paylaşayım şimdi uzun uzun sıkıcı yazmayacağım kısaca yazacağım
ACANA:%70 et oranı var tabi kullandığınız mamaya göre değişir yani hangi acana kullandığınıza göre %30 da meyve falan var %0 tahıl var bu yüzden tercih ediliyor ayrıca kuzu eti bulundurması doğal bir ortamda yetişmeside iyi bir şey
ORİJEN:six fish'i örnek alacağım %80 balık etinden oluşuyor ayrıca koruyucu içermiyor ve içinde bir çok çeşitde balık var protein oranıda yüksek daha çok hareketli kediler kullanıyor
N&D: tahılsız serisinden tavuklı ve narlıyı örnek alacağım mamanın içeriği Taze kemiksiz tavuk30,kurutulmuş tavuk eti28,patatesler, tavuk yağı, kurutulmuş tüm yumurtalar, taze ringa balığı, kurutulmuş ringa balığı eti, balık yağı,hidrolize hayvansal proteinler,kurutulmuş pancar posası,bezelye bitkisel lif,kurutulmuş havuç,kurutulmuş yonca,inulin,fructooligosakkarid,mannan-oligosakkaritler,nar tozu0,5,kurutulmuş elma,ıspanak tozu,pisilyum0,3,toz yaban mersini,kurutulmuş tatlı portakal,Frenk üzümü tozu,sodyum klorür,kurutulmuş bira mayası,zerdeçal kökü0,2,glukozamin,kondroitin sülfat. açıkcası diğer mamalara göre daha az kalitede olduğunu düşünüyorum ama yine de çok iyi bir mama bana göre
Ben en yaygın ve iyi olarak bunları biliyorum ama yine de royal canin ve hills gibi mamalar da bazı kedilerin hastalıklarına göre öneriliyor yani bir sebepten kullanıyorlar umarım yararlı olmuştur

BMC

Arkadaşlar inanın bu olaya çok kafa yormuş gözlemlemiş biri olarak yazıyorum.evimde french bulldog ve britişh şhorthair besliyorum bilinen bürün mamaları denedim royal canin sadece tavuklu mama üretiyo ve buda aşırı tüy dökümüne neden oluyo orijeni size şiddetle öneririm şu an orijen six fish kullanıyorum uzun bir süredir mamayı ilk aldığımda kedim yemedi bir hafta sonunda mama ya alışınca çılgınlar gibi yemeye başladı ilk iki üç gün ishal yaptı sonrasında düzeldi bu da mamadaki aşırı proteinden kaynaklanıyomuş şu anda tüyleri inanılmaz parlak ve tek tüy dahi bulamazsınız evimde tüy dökümü sıfır ve diğer britişhlere göre daha heybetli n&d de iyi bir marka ama bi orijen değil bence.aklınızda bulunsun orijen mama aldığınızda mamaya bir hafta zaman verin kediler biraz zor alışıyo ama alıştımıda 4 ay sonra kedinizdeki gözlemlemenize inanamıcaksınız:)

BMC

Arkadaşlar inanın bu olaya çok kafa yormuş gözlemlemiş biri olarak yazıyorum.evimde french bulldog ve britişh şhorthair besliyorum bilinen bürün mamaları denedim royal canin sadece tavuklu mama üretiyo ve buda aşırı tüy dökümüne neden oluyo orijeni size şiddetle öneririm şu an orijen six fish kullanıyorum uzun bir süredir mamayı ilk aldığımda kedim yemedi bir hafta sonunda mama ya alışınca çılgınlar gibi yemeye başladı ilk iki üç gün ishal yaptı sonrasında düzeldi bu da mamadaki aşırı proteinden kaynaklanıyomuş şu anda tüyleri inanılmaz parlak ve tek tüy dahi bulamazsınız evimde tüy dökümü sıfır ve diğer britişhlere göre daha heybetli n&d de iyi bir marka ama bi orijen değil bence.aklınızda bulunsun orijen mama aldığınızda mamaya bir hafta zaman verin kediler biraz zor alışıyo ama alıştımıda 4 ay sonra kedinizdeki gözlemlemenize inanamıcaksınız:)

aycacetin2472

Hills ii bir mamadir kullanin