[Önemli] Kedi Maması Hakkında!

HakanCanKinik

Selamlar,

Burada biraz gözlemledim... ProPlan ve Royal Canin gibi mamaları önermiyorsunuz gördüğüm kadarıyla ilk ProPlan maması PURİNA yani Nestle'nin bir markası.
Mamanın kötü olabilme ihtimali % kaç?
Birde eğer bu mamaların içeriği kötüyse bana N&D, Orijen ve Acana hariç içeriği iyi olan bir mama önerir misiniz?
Çünkü bir kaç paket aldım onları bitirince yeni bir mamaya sizin tavsiyenizle geçiş yapıcam ve N&D, Orijen ve Acana almamamın nedeni aslında sürekli alacağım için ihtiyaçlarım oluyor günlük hayatta onları karşılıyorum her ay yada her hafta kedime o markaları alamam.

Teşekkürler.

65 CEVAP

Yavru_kedii

Selam!:)
Nestle bir İsrail malı
İçinde bir köpek mamasında olmaması gereken her şey mevcut
Et oranı çok az
Hak edilmeyen bir fiyata satılıyor
Mamanın kötü olabilme ihtimali diye bir şey yok çünkü mama ZATEN berbat o yüzden %100
Kesinlikle N&Dye geçin derim sokaktan geldiğinde nutellanin bayağı tüyü dökülmüştü ama nd sayesinde artık dökülmüyor ve kuzum çoooook haraketli:)
Her ay aynı markayı almalısınız devamlı mama değiştirmek tehlikeli ve ölümcül

Yavru_kedii

Siz istediğiniz kadar öyle gözlemleyin fakat uzun vadede zararını göreceksiniz.
Ayrıca içeriği berbat...

HakanCanKinik

Kedimin tüylerinde parlama var ayrıyeten bir kaç tane vitamin kullanıyorum onlardan kaynaklanan bir şeyde olabilir ama...

HakanCanKinik

Bi mamayı kararlaştırsam daha değiştirmiycem zaten.

HakanCanKinik

Konuyu en fazla cevaplananlarda üst sıralara çıkaralım isterseniz çünkü bu konuda insanlar bilgili olsunlar kolay bir şekilde?

hazalsenol

doğduğundan beri royal canin kullanıyorum. Kısırlaştırıldıktan sonra da royal caninin genç erkek kediler için olan veteriner mamasını kullanıyorum. Kedimde hiçbir olumsuzluk yaşatmadı. Kediden kediye göre değişir mama acananın çok iyi geldiği kediler de oluyor çok kötü geldiği kediler de mesela. Bence numunelik paketler halinde aklınızda olanı deneyin ve kedinize en uygun mmayı ona göre seçin

Duman14

Anladım royal canin ve proplanın kötülenmesi birazda içerik bakımından acaba ve orijen gibi mamalarda et oranı yüksek ve tahıl oranının az olması insanları cezbediyor benim düşünceme göre royal canin ve proplan bazılarına iyi bazılarına kötü gelir deneyerek öğrenin sağlık durumu iyi devam ederse kullanın hiç bir mama her kediye iyi gelecek diye bir şey yok

aycacetin2472

Bn proplan kullandim. Yararini gordum kediden kediye fark eder. Aslinda bn cok mama kullandim. Diyer arkadaslar gorecek. Diyecekler bu kiz kac mama kullanmis. Biz kizimla cok deyistirdik. Mama hakkinda daha sorulariniz olursa ozelden yazabilirsiniz :)

HakanCanKinik

Brit Care'e ne diyorsunuz nasıl bir mamadır? Kullananlar yorumlarını yazabilir mi?

yanik_kedi

Profine de çok kalitelidir brit care de ikisi de oldukça iyi mamalar

HakanCanKinik

Brit Care'da bunlardan hiç biri yok: "mısır, mısır gluteni, buğday, soya, kurutulmuş arpa küspesi, digest gibi maddeler olmamalı".

HakanCanKinik

Ve ne yazık ki şuan kullandığım ProPlan mamasının içeriği yukarıya yazdığım şeylerin çoğu bulunuyor.

Kümes Hayvanları Türevleri Unu
Aroma
Taurin
Mısır Glüten Unu
Tuz
Balık Unu
Buğday Unu
Pirinç
Kurutulmuş Yumurta
Soya Proteini Izolatı
Soya Unu
Mineraller
Vitaminler
Tavuk Eti Türevleri Unu
Tavuk Eti
Karışık Tokoferollerle Korunmuş Sığır Yağı

ilknrdaisy

Brit care çok kaliteli bir mamadir, köpeklerim için kullaniyorum, tuyunden dışısına kadar iyi geliyor.

HakanCanKinik

Brit Care alacağım gibime geliyor bakalım bi içeriği ve protein oranı çok iyi gibime geldi?...

HakanCanKinik

Bozita'nında içeriği çok kötü.