Brit Care Dışkı Sorunu

cerenruya

Arkadaşlar nd den brit care e gecis yaptim. O günden beri dışkı sorunumuz var. Çok aşırı kokuyor ve dışkı cok yumuşak. Mamayi tam kademeli degistiremedigimden alisma sürecinde midir diye düşündüm yeni bir mama almaya da korkuyorum. Mama degistirirken böyle sıkıntı yaşayan oldu mu acaba?

21 CEVAP

NazGok

Aynı sorun bir ay önce başıma geldi eski kullandığınız mama tahıllıysa şimdiki değilse oluyor eskiden royal canin kullanıyordum şimdi brite geçtim koku ve ishal bir ay devam etti ama düzeldi çünkü brit tahıldız o yüzden yapıyor bi süre sonra düzeliyor bizimki şimdi normal. ayrıca kesinlikle birt daha iyi royal canin, hills, proplan bunların içerikleri çok kötü

Elmas35

Ben de aynı sorunu yaşadım acana'dan n&d'ye geçerken. Biraz ani bir geçiş olmuştu belki onunla alakalıdır diye düşünmüştüm ama ishal bir türlü kesilmedi. Probiyotik vermenizi öneririm ve ishal durumu devam ederse mamayı değiştirin

NazGok

Biz de hızlı bi geçiş yaptık mama geç geldi 10 gün kadar probiyotik kullandık 20 gün ortalama sürdü sonrasında katılaşmaya başladı fakat bizde şöyle bi şey vardı gündüzleri saatinde akşamları genelde isal oluyordu sonrasında katılaştı biraz zor bi sürez o yüzden mamayı düzgün değiştirmek gerekiyor.

NazGok

Veteriner verdi bize proplan kullandık ama çok da bi faydası olmadı. En iyisi zamana bırakmak ve bol su vermek. Mama değiştirilecekse de en az. 10 günde kademeli değiştirmek 😊

cerenruya

Evet kesinlikle haklisiniz. Ben de probiyotik bakayım 😊

Cansumuezza

Kedim hic mama gecislerinde sorun yasamazdi ndden brite geçtik kaka yumuşaklığı bir kenara her öğünden sonra kustu. Ndye devam kisacasi bir daha böyle maceralara girmeyeceğim:)

aleynaaoz

Ben de Brit Care kullanıyorum, 1 hafta boyunca kademeli olarak tamamen geçiş yapmıştım, hiçbir problem yaşamadım. Ani geçiş yapmanızla alakalıdır bence biraz sabredin, sürekli mama değiştirmek hiç iyi gelmez çünkü kedinize.

Milovat

Brit care yeni mama serisi gerçekten çoğu kediye gelmiyor, her mamayi hunharca yiyebilecek olan kedimin iştahını kesmesi bir yana. Mamayı kullanmaya basladigimizdan beri kaka rengimiz açık, kakamiz cıvık gerçekten aşırı mutsuzum bu durum. Kedim kilo verdi on bes gündür kullaniyorum surekli olarak ve hayvan cok diskilayip az yemekten kilo verdi siz düşünün. Cok fazla sorunu olan vardi, buna ragmen her kedide yani olmaz diye aldım. Pişmanım arkadaşlar, bence cogu kediye kötü gelen bir mama tecrübeyle de sabittir.

cerenruya

Hadi ya kuzum benim, kefirle sindirim sistemini desteklemeye çalışın yeni bir mama alana kadar. Ben hemen eski mamasina dönmüştüm

Milovat

Yarın gelecek Nd bildircinimiz, kilosu şimdilik fena değil ama belki desteklemek icin yetiskin mamasi da alirim toparlasin diye(kısır kullanıyoruz) çok teşekkür ederiz. Siz en iyisini yapmissiniz ben belki düzelir sandim ama asla duzelmedi.

cerenruya

Hangi mamayı kullanacağımı da bilemiyorum. Baska mama alirsam daha kötü olmasindan korkuyorum. Nd fiyatı desen malum zaten. 5 gündür var bu sorunumuz. Alışma süreci olmasını umuyorum, kac gün sürer acaba? Nd de bitti elimizde 😔

cerenruya

Anliyorum, biz nd kullanıyorduk ilk kez mama degisiminde sıkıntı yaşadık. Şu koku ve ishal sorunu bir geçseydi rahatlardım. 1 ay kadar uzun mu sürdü ya 😁

cerenruya

Evet kesinlikle, biz de ne yapsak bilemedik. Yeni mamaya geçmeye cesaretim yok. Probiyotik olarak ne kullandınız?

melist35

mama geçişinde ishal gözlenebilir. bu süreçte bi hafta süreyle eski mama ve yeni mama karıştırılmalıdır. her seferinde karıştırmak zor geliyorsa bi kavanozun içinde karıştırın bi haftalık mamasını, o kavanozdan dökün. marketten activia sade probiyotik yoğurt alıp verebilirsiniz bu geçiş sürecinde veya sade kefir, dışkıyı düzeltir

Buketbayraktar

Brit care kullanıyorum ben öyle bir sorunumuz yok geçiş kaynaklı olabilir bir süre deneyin bence