Hangi Mamayı Kullanıyorsunuz

MHG

Ankete en fazla 4 cevap ekleniyordu🤔
Bende buraya yazayım dedim
Proplan
Jungle
Trendline
New cat
Friskies
Reflex
Felicia
Goody
Pro line/acana
Whiskas
Royal canin
Hills
Farmina/Nd
Paw
Dr sacchi
Econature
Bonacibo
Pro choice
Bulduğum kedi maması markaları bunlar siz hangisini kullanıyorsunuz.

21 CEVAP

golsahyildirim

Genel olarak içeriği iyi olan ve beğenilen mamalardan aklıma gelenleri yazayım. Yazdığınız bazı mamalar içeriği iyi olmayan türden.

Uygun fiyatlı mamalar: Felicia, Reflex, Prochoice, Bonacibo, Profine (10kg alımda uyguna geliyor).

Yüksek fiyatlı diyebileceğimiz mamalar: Orijen, Acana, Bravery, Sanabelle, Instinct, N&D, Brit Care.(Beyaz paketli olan, mavi değil.)

Bunlar dışında Proplan, Hills ve Royal Canin vet.ler tarafından tavsiye edilen ancak hayvan sahipleri tarafından içeriği pek beğenilmeyen mamalar. Belki işinizi görür diye yazmak istedim💛

ferhat05

Brit care'e geçtik. Felicia kullanıyorduk.

BurcuAlexx

N&D kullanıyoruz, morina balıklı ve portakallı çeşidinden :)

sforselin

Niye proline/acana yazıyor acaba?

Anonymus179224

Acana kullanıyorum ben de :) Proline ile Acan arasında uçurumlar var bu arada, yan yana yazmışsınız ya :)

BanuYuzgec

Acana kullanıyorum

syuhel

Biz felicia kitten kullanıyoruz

Mustafanacar

Mystic

1622yl

N&D narlı tavuklu yavru kedi maması

Minnoosss41

Felicia kitten

ilkim2410

Royal Canin kullanıyoruz. Çok memnunuz.

Benim de aklım cln karışık.suan yetişkin .yakında kısır olacak .
Eskiden maalesef bilmediğim için en ucuz hangisiyse onu kullandım.1 sene kadar micho kullandım.sonra paw paw kullandım :( paw paw i çok yemedi şükür. Ben de araştırmaya başlayınca korktum hemen onu biraktim felicia denedim ve prochoice deniyorum.mystic aldım ona da bakicam. Çok pahalı mamadan alamıyorum. Maalesef.sizin önerileriniz nedir

pjharvey

biz de reflex tavuklu kullanıyorduk şimdilerde felicia tavuk ve hamsi aromalıya geçtik.

melist35

ben n&d tahılsız serisini kullanıyorum. arada değişiklik olsun diye acana alıyorum. bi tık altı olarak brit care de çok kaliteli ve fiyat/performans ürünü

MHG

Biz yaklaşık 2 haftadır kuru mama yiyoruz. Veteriner proplan marka vermiş yarım kilo deneyelim diye. Ama kendim bizzat araştırmak istedim bu konuda. Fakat internetteki karmaşada mümkün değil 😅 deneme yanılma yoluyla gitmem gerekiyor gibi. Günlük rutinim oldu artık “ petlebide en son kedi beslenmesi hakkında ne konuşulmuş” diye bakmak.
İlk bonacibo deneyeceğim sanırım. Annem yoğun ısrarlarla jungle alabileceğimizi bende yoğun itirazlarla market maması almayacağımı söylüyorum. Mama konusunda 1 market maması 2 Nd almamayı düşünüyorum şu anlık. Zaman geçtikçe kafamda daha iyi bir şablon oturacaktır umarım. Yorum atan herkese teşekkürler. Bu arada internette mamalara bakarken proline ve acana yı aynı mama olarak gösterdi bende bilgisizliğimden ikisini birlikte yazdım 😅