Kızgınlık Ve Mama Sorunsalı?

mervekursun

Kedim erkek şu anda 6 aylık ve kızgınlığa giriyor diye düşünüyoruz yaptığı hareketlerden. Ve sorum şu kedime bir kaç ay önce 10 kg mama almıştım kitten ve kedim eğer kızgınlığa girdiyse artık kısırlaştıracağız ama bu mamayı kullanabilir miyiz yoksa kısır kedi maması almak zorunda mıyız?

34 CEVAP

mervekursun

O kadar zengin değilim kusura bakmayın öğrenciyim ve sokak kedileri için bonacibo alıyoruz zaten arkadaşlarla.

Yavru_kedii

Sokak kedilerine vermeyi kesin bir kaç günlüğüne onun yerine profine ya da BRİT CARE alın matisse hiç de iyi değil kısır bir kediye göre ayrıca o fiyatı hak etmiyor

mervekursun

İçerik olarak pek farkını görmedim kontrol edince ve acana da orijen de de sanırım kısır kedi maması diye ayırt edilmiyordu.

Yavru_kedii

Acana ve orijen kısır kedilere çok zararlı çünkü tahılsız ve protein oranı fazla bence profine kullanın hem kullanıp etkisini en iyi şekilde aldim hem de içeriği bakımından matisseden daha iyi

mervekursun

Benim çevremde 12 yıldır farmina mamalarını kullananlar var ve kedilibirhayat blogundaki bayanda önermişti neye göre kötülediğinizi anlamadım.

Yavru_kedii

Bu arada kediniz çok küçük kısır kedi mamaları genellikle yetişkinler için oluyor bir kaç ay daha beklemenizi öneririm veteriner evet derse ancak KISIRLAŞTIRMA BİLİRSİNİZ

Yavru_kedii

Hım o zaman BRİT CARE deneseniz?

mervekursun

Peki kozgınlığını nasıl bastırabiliriz yani ne yapabiliriz kesinlikle dışarıya çıkmasına izin vermiyoruz ama artık kapı açılsa da çıksam diye bekliyor gibi.

Yavru_kedii

Kutluyorum bu arada öğrenci başınıza sokak hayvanlarına bile yardım ediyorsunuz!

Yavru_kedii

Lavanta yağı olabilir ya da şu ürün olabilir
http://urun.***.com/kedi-bakim-ve-saglik/bioline-kedi-sakinlestirici-valerian-sprey-175ml-P167534978?cid=604001&gclid=Cj0KEQiA3Y7GBRD29f-7kYuO1-ABEiQAodAvwHAbJKECx2cOnzRn5T0TfJGKh1JI6C3bhTghHQoVOcMaAvM08P8HAQ&gclsrc=aw.ds

mervekursun

Matisse de ama yapay koruyucu, tatlandırıcı, gdo içermiyor et oranı da %42 o yüzden cezbetmişti bizi ve sürekli mama değiştirmenin zararlı olduğunu okumuştum.

mervekursun

bu ürün ne kadar naturel veterinerime soracağım.

Yavru_kedii

Pekala o zaman devam ediniz...
Eğer sıkıntı çıkmadıysa ama içerik bakımından zayıf
Kurutulmuş Tavuk eti (36%), pirinç (20%), tavuk yağı, mısır, kurutulmuş balık eti (6%), mısır glüteni,
kurutulmuş bütün yumurtalar (4%), hidrolize hayvansal proteinler, kurutulmuş pancar posası, balık yağı,
bitkisel yağ, sodyum klorür, potasyum klorür, kalsiyum sülfat di hidrat, kurutulmuş bira mayası, mono?di
kalsiyum fosfat, kalsiyum karbonat. kg ?da ki ilaveler ? Besleyici ilaveler: A Vitamini 18000IU; D3 Vitamini
1800IU; E Vitamini 180mg; C Vitamini 180mg; Niasin 45mg; pantotenik asit 18mg; B2 Vitamini 9mg; B6
Vitamini 7.2mg; B1 Vitamini 5.4mg; H Vitamini 0.45mg; folik asit 0.54mg; B12 Vitamini 0.07mg; kolin klorür
3000mg; çinko oksit 108mg; çinko sülfat monohidrat 120mg; manganez sülfat monohidrat 150mg; demir
sülfat monohidrat 44mg; demir karbonat 60mg; pentahidrat bakır sülfat 50mg; kalsiyum iyodür susuz
2.4mg; sodyum selenit 0.22mg; DL?metiyonin 3000mg.

Yavru_kedii

Son dediğinizi anlamadım?

Yavru_kedii

Evet:) sokaktan bulduk hamileyken:)
Sonra kısırlaştırılacak:)
Tatliş yavrularr:):)