Kızgınlık Ve Mama Sorunsalı?

mervekursun

Kedim erkek şu anda 6 aylık ve kızgınlığa giriyor diye düşünüyoruz yaptığı hareketlerden. Ve sorum şu kedime bir kaç ay önce 10 kg mama almıştım kitten ve kedim eğer kızgınlığa girdiyse artık kısırlaştıracağız ama bu mamayı kullanabilir miyiz yoksa kısır kedi maması almak zorunda mıyız?

34 CEVAP

mervekursun

Teşekkürler bende sizi kutluyorum. Kızınız hamile galiba çok şanslısınız ama doğumdan sonra kısırlaştırırsınız umarım.

ilknrdaisy

Sizin sanssizliginiz tam geçiş doneminin marta gelmesi olmus :)

ilknrdaisy

Mamaniz bitene kadar kullansaniz sorun olmaz zaten, mamaniz bittikten sonra gecersiniz. :)

pamuk18pamuk

Benim kedim de kısırlaştırıldı ama hala yavru kedi maması kullanıyoruz ben kısırlaştırılmış kedi mamasının kedinin kilo almaması için verilmesi gerektiğini biliyorum ama başka bir nedeni varmı tam olarak bilmiyorum ama bir sorunla karşılaşmadık yine de bir veterinere sorabilirsiniz

Duman14

Kısır kedi maması alın

mervekursun

Profine denedik arkadaşımda kedisine almıştı ikimizinde kedisinde isal ve çok kötü ağız kokusu yapmıştı.

mervekursun

Kedi sakinleştiricisi için diyorum ne kadar doğal sorup öğreneceğim. Buarada içerik olarak matisse nin içinde ki bütün vitaminler gimcat multivitamin de tamamıyla bulunuyor sadece içinde ki mısır ve mısır glüteni sorun yaratıyor o da kedimizin glütene alerjisi yok şu anda gayet iyi yani.

ilknrdaisy

Kısırlaştirilmis mama yasa gore degil de daha cok ameliyat sonrasi vucutta olusacak degisiklikleri onlemek icin kullaniliyor. Örneğin bobrek sorunu ya da kilo artışı gibi.. 6 ay çok kucuk eger bekleyebilirseniz kisirlastirmak icin 2 ay daha bekleyin derim :)

Yavru_kedii

Tamamdır devam edin o zaman:)

mervekursun

Peki teşekkür ederim forumda birkaç kişi sanki 6 aylıkken kısırlaştırdığını yazmıştı bende demek ki oluyor diye düşünmüştüm teşekkür ederim umarım bizi çok rahatsız etmez daha koku bırakmadı yani sadece çok fazla bağırıyor odaları gezerek bir şey arıyor gibi davranıyor biraz hırçın oldu ve sürekli evden çıkmak istiyor oysa balkondan dışarıyı izlerken kedi görüp korkan bir kedim var:)

Yavru_kedii

Hangi kısır kedi mamasını alacaksınız?

mervekursun

Şu anda evde matisse kitten 7 kg var ama evdekini ne yapacağım. Kafam karışık kısır kedi mamasına matisse den devam edeceğim.

mervekursun

6 aylık kedi kısırlaşınca ama daha yavru oluyor yani kısır kedi mamasına geçilmese olmuyor mu veterinerime de danışacağım.

Duman14

Evdekini sokak kedilerine verin

mervekursun

Kısır kedi maması ve kitten in içeriğinin kontrol edilip öyle karar vermekte mantıklı.