Kedinize Mama Haricinde Başka Besinler Veriyor Musunuz

Acadrax

Arkadaşlar kedinize tavuk eti, yoğurt, kefir vb gıdalar veriyormusunnuz veriyorsanız neler veriyorsunuz

19 CEVAP

sforselin

Haşlanmış(fırında sevmiyor) tavuk, balık, ciğer, yürek,
Yiyebildikleri sebzeleri az önce saydıklarıma karıştırarak az miktarlarda(pek sevmese de balkabağı, brokoli, ıspanak),
Nadiren yaş mamasına karıştırarak bıldırcın yumurtası,
Evde yaptığım probiyotikli yoğurttan biraz(kefir de sevmiyor),
+Tavuk suyuna biraz sığır jelatini katarak yaptığım jöleyle baya güzel yiyor tavuğun kendisini. Ara ara çok az zerdeçal ve karabiber de ekliyorum yaptığım mamalarına. (Zerdeçal baya güçlü bi baharat. Kedinizin bi rahatsızlığı varsa, ameliyata girecekse vs hekiminize sorun mutlaka kullanmadan önce)
Aklıma bunlar geldi. Bizimki kırmızı eti sevmediği için yediremiyorum ama o da olur kediniz çok küçük değilse.

emreovec

Evde ciğer yaparsın, oralı olmaz. Balık pişer, gider uyur. Salam, tavuk, et gram merakı yok. Sofraya çıkmaz. Azcık ucuyla böyle tırnak kadar balık belki yer ya da yemez. O yüzden sadece kuru mama veriyorum. Islak mama da yemiyor zaten.

Cansunurk

Ben çok abartmamak şartıyla bazen yoğurt veya pişmiş baharatsız/sossuz tavuk ve et veriyorum. Sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Eğer zararlıysa da beni buradan uyarın :)

Maumau

Ben de kedime bi kaşık activia yoğurt veriyorum hepsini yemese de birazını yer

Salihaylmz

Tavuk haşlaması ve suyunu veriyorum
Balık haşlayıp veriyorum kılçıklarını ayıklıyorum tabiki de
Ev yapımı yoğurdu ayran gibi yapıp veriyorum
Balkabağı haşlayıp da veriliyor ben henüz denemedim ama deneyeceğim:)

chloem11

Haşlanmış tavuk ve haşlanmış yumurta veriyorum yumurtanın sadece sarısını yiyor

Minikmuezza

Benimkide kuru mama haricinde asla birsey yemiyor.yas mama dahil.

sforselin

Bu arada ben de bunları öyle çat önüne koyuyorum yiyor gibi düşünülmesin xbxvdjcb Elimde tabakla kovalamaca oynuyoruz çoğu zaman. Balık olarak bile hamsi haricindeki bir şeyi direkt yediğini görmedim. Yoğurt yesin diye neler neler yaptım...
Yani yemiyor diye hemen pes etmeyelim xbxbxb

Policlal

Ben haftada bir yaş mama veriyorum, ara sıra da haşlayarak tavuk, hindi, balık veya et veriyorum

1sukrandemir1

kedilerim hindi fümeye aşıklar, önceden yediğim zamanlarda verirdim şu an vegan olduğumdan görmediklerinden unuttular sanırım. ayda 1-2 defa yaş mama ve haftada bir malt veriyorum.

Canseza

Sadece haşlanmış tavuk yiyorlar. Başka bir şey yemezler. Tavuk da sadece benim tabağımdaysa. Diğer türlü yemiyorlar.

Denizygt

Kefir,yoğurt,haşlanmış yumurtanın sarısını, haşlanmış ciğer,yaş mama veriyorum. Ayriyetten multivitamin ve balık yağı kullanıyorum

sshiva

•Tavuk, ciğer, balık
•1 kaşık oda sıcaklığında yoğurt(kefiri denemedim henüz)
•Haşlanmış yumurta sarısı
•Salamın yüzüne bakmıyor bir paket aç bitir hindi fümeyi tek başına yiyor.
•Peynir ve labne
•Zeytin (zeytine bayılıyor, alıyor bir sağa çeviriyor bir sola çeviriyor, en sonunda yerde zeytin çekirdeğini buluyorum 😂)

sshiva

•Tavuk, ciğer, balık
•1 kaşık oda sıcaklığında yoğurt(kefiri denemedim henüz)
•Haşlanmış yumurta sarısı
•Salamın yüzüne bakmıyor bir paket aç bitir hindi fümeyi tek başına yiyor.
•Peynir ve labne
•Zeytin (zeytine bayılıyor, alıyor bir sağa çeviriyor bir sola çeviriyor, en sonunda yerde zeytin çekirdeğini buluyorum 😂)

ILoveF

Kefir, yoğurt, haşlanmış tavuk, haşlanmış ciğer veriyorum baharatsız tuzsuz tabikide.