Kedim Aç

normalde maması hep önünde dururdu (4,5 aylık) ama artık mamanın arkasında yazan miktara göre veriyorum. yazan miktarı 3 e bölp 3 öğün besliyorum. ama kedim hep aç oluyor. her öğünde daha fazla mama istiyor. ama vet. dedi ki öğünlerle yazan miktara göre besleyin. kedim 100 gr zayıfladı. ne yapmam lazım ?

16 CEVAP

Uslukate

veterinerin niye öyle dediğini merak ediyorum bence koy istediği kadar yesin yavrular eritiyor zaten

Policlal

Bence yesin ve bölmeyin. Benim kedimde 5 aylık günlük miktarı 60 gr. Hepsini kabına koyuyorum ve gelip gidip yiyor. Ama bazen yaş mama veya daha fazla mama verdiğim de oluyor. İstiyorsa veriyorum. Kedinizin zayıflamasına asla izin vermeyin. Kilo alımı yavru kedilerde özellikle önemli

Policlal

İmkanınız varsa yaş mama ile kuru mamayı karıştırıp verin. Veteriner 100 gr kaybetmesine ne diyor?

artık 5 aylık sayılır

mihriii

daha yavru boşverin koyun önüne yesin

denizipekk

benimkide asla doymuyor. her şeyi yiyor birde

sorun şu ki arkasında yazana göre gnde 50 gr vermem lazım ama kedim önüne koysam öğünlere bölüp yemiyor aksine hepsini bir anda bitirip tekrar istiyor

....

teşekkürler :)

suledoruk

1 yaşına kadar öğünlü besleme önerilmiyor genelde kilosu normalin üzerinde olduğu için mi veterineriniz önerdi. 1 yaşından sonra bile kilosu normalse öğünlü beslemeye gerek yok bence.

hayır kilosu normal hem zaten veteriner kedimin kilosunu bile bilmiyor

zba7

Ben öğünle vermeyi daha iyi buluyorum.Tabi kediden kediye değişir.
Öğün sayısını artırmayı deneyebilirsiniz. 4-5 öğün koyabilirsiniz.Günlük mama miktarı konusunda bir şey söyleyemeyeceğim.Veteriner hekim belki bir şeye dayanarak söylemiştir.

jskakakaka

5 aylık bir kedi için 50 gram çok az bence. Benimki proplandan 80 gram yiyor ve daha 3 aylık

gayelise

Kediler yediklerini bilir karnı doyarsa fazlasını yemez bırakırlar zaten küçük daha bol bol yemesi lazım ki büyüsün şu an yesin bence veterineri dinlemeyin

alabalik32

1 yaşına kadar bırakın istediği kadar yesin. Çünkü o daha yavru.